Куди гасла завели партії України: "Так ніхто не єднав. Через тисячі літ..."

Після останніх парламентських виборів минуло більше півроку. Саме час згадати, під якими гаслами обиралися до ради парламентські партії

Куди гасла завели партії України: "Так н…

Depo.ua вирішив подивитися, як рекламні слогани втілюються в життя.

Блок Порошенка - Час єднатися

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 1

Найбільша парламентська фракція "Блок Петра Порошенка" йшла на вибори під гаслом єднання всіх з усіма, що для українських реалій завжди було актуально. Правда, деякі дотепники кепкували зі слогана порошенківської партії, вставляючи його у строфи інтимної лірики українських класиків - "Я давно не єднавсь, через тисячі літ лиш приходить подібне єднання...", але загалом електорат позитивно оцінив прагнення президента до єдності.

Як бачимо, на наступних виборах президентський блок цілком може піти під старим гаслом, зекономивши на копірайтерах. Адже найбільш роз'єднаної та різномастої фракції в українському парламенті годі й шукати. 

"Народний фронт" - "Сильна команда для складних часів", "Обираємо прем'єра"

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 2

Партія Арсенія Яценюка "народний фронт" за час виборчої кампанії мала кілька слоганів, міняючи їх час від часу. Першим і головним був "Сильна команда для складних часів", другим, логічно пов'язаним з першим, був  - "Обираємо прем'єра".

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 3

Як бачимо, виборець отримав чудову нагоду оцінити силу Арсенія і його команди, адже головний тягар виконавчої влади і боротьби з економічними негараздами впав на Кабмін, де більшість посад отримали представники "сильної команди". Арсеній Петрович позиціонував себе як перем'єра-камікадзе, що всерйоз візьметься за непопулярні реформи. Половину обіцянки він чесно виконав - дії його уряду таки й справді непопулярні. А от з реформами - інша справа, їх поки що особливо не видно, окрім деяких виставкових речей на кшталт нової поліції, під прикриттям якої в МВС повертаються публічно люстровані генерали.

Радикальна партія Ляшка - "Путін Ху#ло - переможе добро"

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 4

Головний радикал країни Олег Ляшко вів свою політичну силу на вибори, не надто ламаючи голову над гаслом. Він просто взяв найпопулярніший мем  того часу, додавши до нього найбільшу позитивну банальщину з дитячих казок. От і вийшло:  "Путін - Ху..ло - переможе добро".  За логікою подібних слоганів, він мав би містити риму, але тоді "добро" треба було б поміняти на "бухло", "свердло", "бабло", "житло", "дупло" або "мурло". Вибір як бачимо не найкращій.

Що стосується післявиборної діяльності, то тут Олегу Валерійовичу варто віддати належне. Оскільки доводити, що Путін - х...ло в Україні нікому не треба, всі сили радикали витрачають на наближення перемоги добра при чому для всіх і кожного, не залежно від реалій нашого світу. Загалом це називається шаленим популізмом, але для Ляшка такий вид діяльності - основний  і єдиний можливий. До того ж останнім часом "добро" від ляшківців все більше тхне праворадикальним ухилом із заборонами абортів, гомосексуалістів, слова "Росія" і іншими ідіотизмами.

"Самопоміч" - "Візьми і зроби"

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 5

Партія львівського мера Андрія Садового теж  виявила не надто креативності під час виборчої кампанії. "Візьми і зроби" - надто вже нагадує рекламну кампанію однієї відомої фірми "Just do it". Але це не головне, за задумом піарників Садового, гасло "самопомічників" мало б демонструвати, що представники цієї партії люди ділові, практичні та активні, що здатні долати усі перешкоди на шляху до цілі. Але парламентська робота показує, що "Самопоміч" навпаки, швидше сама є перешкодою для прийняття оперативних рішень і часто-густо серйозно гальмує роботу парламентської коаліції.

Єдине, що партія таки змогла взяти і зробити - це зусиллями Ганни Гопко прирівняти пиво до горілки, за що почула від українців багато про себе цікавого, нового та пізнавального.

Опозиційний блок - "Мир, стабільність, відродження",  "Голос Донбаса", "Голос твоего региона"

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 6

Колишні регіонали, ще перебрендили себе в "Опозиційний блок", не шкодували фарб для власних слоганів під час виборчої кампанії, цілком дотримуючись власних старих кліше про "стабільність", "почути Донбас" та збільшення соціальних стандартів.

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 7

Головним слоганом "Опоблоку" стала свята трійця - "Мир, стабільність, відродження". Кожне з цих слів мало б, на думку колишніх поплічників Януковича, справляти на електорат "юговостока" магічний ефект. Найактуальніше з цих слів, звісно "мир". Якось так сталося, що електорат регіоналів, який навесні весело кликав у свої міста путінські війська і, за усякою логікою, мав би радіти приходу цих військ і війні, раптом забажав миру, бо війна, як виявилося в реальності річ малоприємно й до того ж небезпечна. Зі свого боку екс-регіонали, які довго і наполегливо готували власну паству до цієї війни, роками виховуючи у неї зневагу до власної держави та любов до сусідньої, і, відповідно, мали б радіти цій війні не менше простого люду, раптом вирішили віддати всі сили боротьбі за мир. Як бачимо, екс-регіонали в Раді є, а миру немає й досі. Що стосується "стабільності", то, здається, що ані сам "юговосточний" електорат, ані самі екс-регіонали уже давно не розуміють, що ця "стабільність" насправді означає, але вперто повторюють це слово, свято вірячи, що "стабільність" - це щось дуже хороше і єдина умова людського щастя. Під "відродженням" екс-регіонали вочевидь мали на увазі відродження промислової потужності Донбасу. Про це також мріють виборці Януковича, забуваючи, що відродження древнього дідугана, яким є радянська промисловість - справа приречена.

Що ж стосується інших гасел, то вся Україна за останній рік тільки те і робила, що слухала "голос Донбаса", але ніхто так і не зумів втямити, а що власне той Донбас має такого особливого сказати.

"Батьківщина" - "Україна переможе!"

Гасла українських партій: На виборах і сьогодні - фото 8

Ну, і на останок згадаймо слоган "Батьківщини". Він, як і притаманно піарникам Юлії Володимирівни, завжди був патріотичний і лаконічний - "Україна переможе!". Під Україною малася на увазі і "Батьківщина" і персонально Юлія Володимирівна. Здається партія Тимошенко намагається і досі втілити свій слоган в життя, в тій частині, що стосується перемоги на виборах, не гребуючи своїми улюбленими іграми в соціальний популізм та "справедливість", за яку варто боротися. Правда, бореться Тимошенко виключно за владу. От і виходить нове прочитання незабутнього Людовіка ХIV - "Україна - це Юля", а Україна переможе - це "Батьківщина" переможе.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme