Єврокомісар вважає, що "план Маршалла" для України вже діє

Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ган вважає, що у певному сенсі, "План Маршалла" про довгострокову підтримку України вже діє

Depo.Влада
17 жовтня 2017 16:21
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю Eastbook.eu, передає Depo.ua.

За словами Гана, ЄС надав Україні безпрецедентну фінансову допомогу: "Ми взяли на себе зобов'язання надати 12,8 млрд євро макрофінансової підтримки на проведення політичних і економічних реформ. Це всілякі кредити і гранти, не кажучи вже про великі обсяги фінансування, що пропонуються Україні іншими донорами та міжнародними організаціями. У певному сенсі, "План Маршалла" для України вже діє".

Ган додав, що завдяки зусиллям міжнародних партнерів, в тому числі ЄС, українська економіка значною мірою стабілізувалася.

"Крім того, в України вже є план реформ - Угода про асоціацію з ЄС. Тепер головне завдання полягає не стільки в збільшенні фінансування, скільки в тому, щоб забезпечити оптимальне використання грантів та кредитів, що надаються міжнародним співтовариством для здійснення реформ, в тому числі, для поліпшення бізнес-клімату, судової системи і боротьби з корупцією", - заявив він.

Єврокомісар також наголосив, що було б важливо, щоб надалі українська влада почала брати на себе відповідальність за майбутній розвиток країни.

"Є всі підстави вважати, що Україна з її потенційно величезним ринком стане привабливою для інвесторів, як тільки ті будуть впевнені, що їх власність і контракти в безпеці. Зі свого боку, українська влада повинна бути в змозі захистити ринок від рейдів і злодійства", - додав він.

Нагадаємо, конференцію донорів для фінансування "Плану Маршалла" для України планують провести в лютому-березні 2018 року.

За словами віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку Степана Кубіва, "план Маршалла для України" розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі передбачає виділення по 5 мільярдів доларів на рік

18 серпня в Кабміні повідомили, що Сейм Литви підготував план допомоги Україні, який передбачає щорічну допомогу від Євросоюзу в розмірі 5 млрд євро.

Довідка: "План Маршалла" - це ініціатива європейських і американських політиків щодо створення програми реформ для України з метою вивести державу з економічної зони країн Азії та Східної Європи і наблизити до стандартів Західної Європи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада