"Гагаріни" та "тимошенківці": Що за мажоритарники представлять "Слугу народу" на Сумщині

Партія президента Зеленського висуває в Сумській області маловідомих персонажів

Сумщина є традиційно скромним регіоном, де мало цікавого для вибагливих столичних можновладців. Втім, мажоритарні депутатські мандати, які куються тут у кількості шести штук, мають таку саму цінність, як і мандати з більш "хлібних" Харківщини, Одещини чи Дніпропетровщини.

На жаль, на дострокових виборах 21 липня 2019 року фаворит виборів партія "Слуга народу" не знайшла більш-менш впізнаваних облич для конкурування за депутатські місця у парламенті. Але без цікавого тут не обійшлося.

Depo.ua знайомить читачів з кандидатами від "Слуги народу" на округах від 157 до 162 і пропонує оцінити їхні шанси на перемогу.

Округ №157

Центр – місто Суми

Опис меж: Ковпаківський район, частина Зарічного району міста Сум

Кількість виборчих дільниць - 100

Орієнтовна кількість виборців - 173 941

Місцезнаходження ОВК – будівля виконавчих органів Сумської міської ради у м. Суми, вул. Горького, 21

Місто Суми, де знаходиться 157-й округ, є доволі специфічним електоральним полем. В першу чергу тому, що обласний центр за своїми політичними симпатіями значно відрізняється від інших територій області. Наприклад, коли вся Сумщина у 90-х роках дисципліновано голосувала за комуністів, СДПУ(о) чи прогресивних соціалістів Наталії Вітренко, Суми давали голоси Народному Руху та Соціалістичній партії опозиційного тоді Олександра Мороза. Згодом тут почали перемагати "Наша Україна" Ющенка та "Батьківщина" Тимошенко. 

Партію Зеленського у 157-му окрузі представлятиме Рябуха Тетяна Василівна.

Згідно з довідкою, оприлюдненою партією під час презентації кандидата, Тетяна закінчила Сумський державний педагогічний університет за спеціальністю "Початкове навчання та виховання". Навчається за спеціальністю "Менеджер з адміністративної діяльності". Працює вчителем початкових класів у Сумській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 10 ім. Героя Радянського Союзу О.А.Бутка та директором оздоровчого табору "Зоряний" КП "Шляхрембуд".

Остання позиція є певною характеристикою для кандидатки, про яку мало що відомо. Тим більше, що вона завбачливо почистила свої сторінки у соцмережах. І ми змогли дізнатись про неї лише те, що вона народилася 31 грудня 1984 року.

 

 

Отже, оздоровчий табір "Зоряний", що розташований в урочищі Баранівка під Сумами, належить сумському комунальному підприємству "Шляхрембуд". Це одне з найнаповненіших бюджетними замовленнями підприємств міста, яке отримує підряди від міської влади та інших.

Вже дуже багато років керівником "Шляхрембуд" є відомий у Сумах діяч Олександр Вегера, якому вдається зберігати свою посаду під час каденцій кількох мерів міста. Відомо, що Вегера є членом партії "Батьківщина" та депутатом міськради від цієї політсили. Працює у тісній зв'язці з мером Олександром Лисенком, який також є адептом партії Юлії Тимошенко. Оскільки директор "Зоряного" завжди був креатурою директора "Шляхрембуду", треба визнати, що Тетяна Рябуха є людиною Вегери та Лисенка. На неї також може мати вплив новоявлений представник "Слуги народу" на Сумщині Михайло Ананченко, який отримав місце у прохідній частині списку президентської партії, а також новий керівник Служби зовнішньої розвідки Владислав Бухарєв, який є негласним куратором політичних процесів в області після перемоги Зеленського.

Конкурентами Рябухи будуть діючий нардеп Олег Медуниця, екс-губернатор часів Януковича Юрій Чмирь, член партії "Наші" Олександр Соколов та інші.

Читайте також: Округ №157: Суми розкривають обійми Тимошенко

Округ №158

Центр – місто Білопілля

Опис меж: частина Зарічного району міста Сум, Білопільський, Краснопільський, Сумський райони

Кількість виборчих дільниць - 190

Орієнтовна кількість виборців – 171 436

Місцезнаходження ОВК – адмінбудівля Білопільської районної ради

Центром 158-го округу є містечко Білопілля на Сумщині і до цього округу окрім Білопільського району включено також Краснопільський та Сумський райони. Але це не має вводити в оману, ніби округ є "сільским", оскільки його ядром є масивний "багатоповерховий" район обласного центру. Тому специфіка 158-го є дуже схожою на специфіку 157-го.

Від "Слуги народу" тут балотуватиметься ну зовсім вже маловідомий Васильєв Ігор Сергійович, який народився 25 серпня 1984 року у Полтаві.

Згідно партійної довідки він закінчив Українську академію банківської справи за спеціальністю "Банківська справа" і Київський національний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "Державна служба" (Філосовський факультет). Підприємець. Спеціаліст з ІТ-технологій. Працював на керівних посадах у фінансових установах.

Конкурентами Васильєва будуть діючий нардеп Олександр Сугоняко, нинішній в.о. губернатора Вадим Акпєров та інші.

Читайте також: Округ №158: Кар'єрний фініш для радянського міністра Черепа і "директора парламенту" Волкова

Округ №159

Центр – місто Глухів (Сумська область)

Опис меж: місто Глухів, Глухівський, Путивльський, Середино-Будський, Ямпільський райони, частина Кролевецького

Кількість виборчих дільниць – 223

Орієнтовна кількість виборців – 141 390

Місцезнаходження ОВК – м. Глухів, приміщення центру позашкільної освіти, вул. Путивльська, 1

Північ Сумщини, де розташований округ №159 – це уособлення махрової провінційності і "ватності", які можуть дати фору навіть класичному ОРДЛО. Саме тут знаходиться вотчина відомого Андрія Деркача.

Зеленського тут представлятиме Шевченко Дмитро Станіславович, який є уродженцем смт Свеса Ямпільського району, який входить в округ. Порівняно з іншими кандидатами від Зеленського на Сумщині, Дмитро Станіславович є людиною "поважного віку".  Він народився 27 лютого 1977 року. Закінчив факультет фінансів Сумського державного університету. Підприємець. Працював заступником директора департаменту продажів у Східному регіоні у ТОВ "Світ-Буд ЛТД". Про Дмитра в мережі відомо, що раніше він був приватним підприємцем, продавав комп'ютери, периферійне устатковання і програмне забезпечення. Але зараз працює у іншій компанії.

Зі сторінки Дмитра у Facebook можна зрозуміти, що він є великим любителем селфі з відомими членами "Слуги народу". Шкода лише, не вдалося сфоткатись з Зеленським і довелося задовольнитись "Юзіком" та Разумковим.

Треба розуміти, що конкурентом Шевченка буде потужний Андрій Деркач, для якого глухівський округ є рідною територією, де ще нікому не вдавалося зіпсувати йому результат. Мало на це очікувань і цього разу.

Читайте також: Округ №159: "Феодальна" вотчина Деркача

Округ №160

Центр округу: місто Шостка, Сумська область

Опис меж: міста Конотоп, Шостка, частина Конотопського, частина Кролевецького, частина Шосткінського районів.

Адреса ОВК: Шосткінська міська рада, м. Шостка, вул. Леніна, 14

Кількість виборчих дільниць: 96

Кількість зареєстрованих виборців: 142 355

Право представляти партію Зеленського в окрузі 160 виборола 23-річна вчителька Сахнюк Тетяна Володимирівна.

Про неї відомо, що народилась 31 травня 1996 року у с.Піски Лохвицького району Полтавської області. Закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А. Макаренка. Працює в адміністрації СумДПУ ім. А.Макаренка.

Можемо припустити, що Сахнюк є в певній мірі креатурою того ж Ананченка, який тісно пов'язаний з сумським "педом".

А от чи зможе вона протистояти таким конкурентам, як Ігор Молоток (діючий нардеп від 160-го округу") та екс-мер Конотопу Артем Семеніхін - велике питання. 

Читайте також: Округ №160: Чи вирине з небуття конотопська Наталя Вітренко

Округ №161

Центр – місто Ромни Сумської області

Опис меж – місто Ромни, Буринський, Липоводолинський, Недригайлівський, Роменський райони, частина Конотопського району

Місцезнаходження ОВК – Роменська міська рада, м. Ромни, вул. Луценка, 3

Орієнтовна кількість виборців – 143 415

Кількість виборчих дільниць - 225

161-й округ – це західна частина Сумської області, яка географічно є більш наближеною до центральних регіонів України і є більш "просунутою" порівняно з віддаленими районами області. Так, відстань від центру округу міста Ромни до Сум близько 100 кілометрів. Тоді як до Києва звідси – трохи більше 200. Подекуди близькість до Києва визначає й тяжіння місцевих мешканців до столиці при здійсненні вибору місця роботи чи вузу.

Виборювати депутатський мандат під брендом "Слуга народу" тут буде Гузенко Максим Васильович. Він народився 8 червня 1981 року у м. Суми. Закінчив Сумський аграрний університет за спеціальністю "Агрономія". Голова фермерського господарства. Працює директором ТОВ "Агрохім-Партнер". Керівник Відокремленого підрозділу Громадської спілки "Всеукраїнська асоціація дистриб’юторів насіння та засобів захисту рослин у Сумській області".

Максим Гузенко є діючим аграрним бізнесменом. З огляду на його активність у питанні оренди вагонів на "Укрзалізниці", він займається не одним лише продажем аграрної хімії, але й перепродажем сільгосппродукції.

У 161-му окрузі у Гузенка буде багато конкурентів. У списку потенційних кандидатів: місцеві бізнесмени Олександр Саєнко та Анатолій Кобзаренко, діючий нардеп Микола Лаврик, ветеран АТО Володимир Бойко та інші.

Читайте також: Округ №161: Хто "взує" головного чоботаря української армії

Округ №162

Центр: місто Охтирка

Опис меж: Великописарівський, Лебединський, Охтирський, Тростянецький райони.

Місцезнаходження ОВК: виконком Охтирської міської ради, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 11.

Орієнтовна кількість виборців: 143 213

Кількість виборчих дільниць: 171

162-й округ включає в себе кілька південних районів Сумщини, які зовні є дуже схожими, але дуже вирізняються у політичному та економічному сенсах. Так, наприклад, Тростянець та Охтирка знаходяться на жвавому шляху, що сполучає Суми з Харковом. Причому і залізничному, і автомобільному. А от до Лебедина веде тупикова гілка залізниці. Рівно як і автомобільні шляхи сполучення Лебедина з зовнішнім світом залишають бажати кращого.

Представник Зеленського в цьому окрузі з-поміж інших кандидатів є найбільш відомою особистістю. Якщо любителі кварталівського гумору напружать пам'ять, вони згадають гурт "Брати Гагаріни", який брав участь у телепроекті "Бійцівський клуб" десь 10 років тому. Нинішній кандидат, огрядний чолов'яга з зачіскою "під Елвіса", епізодично виконував там певні ролі. 

Микола Миколайович Задорожний народився 5 грудня 1984 року у с. Новоюлівка Софіївського району Дніпропетровської області. Закінчив Криворізький державний педагогічний університет. За фахом  – вчитель фізики та інформатики. Менеджер зі збуту і постачання. Займався викладацькою діяльністю.

Про Задорожного відомо, що він брав участь в організації фестивалів до Дня Незалежності у селі Підопригори на Сумщині, у якому брали участь і актори "Кварталу" начолі з Зеленським. Є шоуменом і ведучим різних заходів.

Зі сторінки Задорожного у Facebook є зрозумілим, що головним особистим досягненням кандидата за останній час є позбавлення від зайвої ваги - за рік Миколі Миколайовичу вдалося скинути вагу з 209 до 139 кілограмів.

Варто зауважити, що раніше планувалося, що від Зеленського на 162-му окрузі балотуватиметься інший "гагарін" - Артем Михайліченко, який є більш медійною особою, оскільки його обличчя часто виникає у телепроектах студії "Квартал-95". Але за якихось причин той не був висунутий кандидатом, а його замінив "молодший брат" Микола Задорожній. 

Читайте також: Округ №162: Чи зможуть Тимошенко і Зеленський "підтягнути результат" генерала Бухарєва

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна