ФСБ запроторила до психлікарні ще одного кримського татарина

Одного з шістьох затриманих в Криму у "справі Хізб-ут Тахрір", кримського татарина Мусліма Алієва насильно вивезли до психлікарні
Depo.Влада
17 листопада 2016 10:45
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Еміль Курбедінов, передає Depo.ua.

"Наразі чекаємо підтвердження або спростування інформації! Муслім Алієв, обвинувачений за ч. 1, ст. 205.5 КК, у т.зв. "справі Хізб-ут Тахрір", з шістьох заарештованих по Ялтинському регіону і Алушті, сьогодні вивезений в психіатричну лікарню, скоріш за все, для примусової психіатрії", - написав адвокат.

За його словами, Муслім Алієв, як й інші, на підтримку Ільмі Умерова, відмовився від проходження "добровільної" психіатрії.

"Ми припускаємо, що ФСБ розпочало реалізацію масової каральної психіатрії щодо шістьох кримських татар мусульман", - написав Курбедінов.

Він також закликав світову спільноту не залишатися осторонь.

"За фактом Ільмі Умерова необхідно світовій спільноті поставити крапку у поновленій практиці нквд-кгб і не допустити масових психіатричних процедур і переслідувань", - зазначив він.

Нагадаємо, 12 травня ФСБ по Криму порушила справу проти заступника голви Меджлісу Ільмі  Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Попри це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою. 21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився.

7 вересня Умерова звільнили з лікарні, визнавши психічно здоровим.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада