Французькому депутату "світить" звільнення через поїздку до Криму

Бюро парламентської асамблеї Ради Європи розгляне прохання української делегації про відставку французького депутата і керівника комітету з питань міграції Тьєррі Маріані за неузгоджену поїздку до Криму

Порядок денний Бюро, який був опублікований на сайті ПАРЄ, підтверджує, що питання про реакцію органу на поїздку французьких парламентаріїв на півострів розглянуть на найближчому засіданні, пише depo.ua з посиланням на "Подробности".

У спільному листі українських депутатів ПАРЄ на адресу Маріані говориться, що його дії свідчать про "грубе порушення міжнародних норм, кодексу поведінки депутатів ПАРЄ, а також неповазі до рішень ПАРЄ та головним принципам Асамблеї".

Маріані, у свою чергу, заявив, що вважає поїздку до Криму своїм невід'ємним правом, оскільки "керується принципом свободи пересування".

Нагадаємо, 23 липня в Крим приїхала делегація французьких депутатів, до якої увійшли представники трьох фракцій парламенту. Делегацію очолив Тьєррі Маріані.

 За підсумками поїздки він назвав анексію півострова Росією "історичною закономірністю" і заявив, що жителі Криму живуть "вільно і щасливо".

Поїздка французьких парламентаріїв викликала невдоволення з боку влади України, у зв'язку з чим СБУ заборонила в'їзд на територію України французьким депутатам. Візит на півострів також розкритикували і в МЗС Франції, назвавши його порушенням міжнародного права.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua