Французькому депутату "світить" звільнення через поїздку до Криму

Бюро парламентської асамблеї Ради Європи розгляне прохання української делегації про відставку французького депутата і керівника комітету з питань міграції Тьєррі Маріані за неузгоджену поїздку до Криму
Depo.Влада
27 серпня 2015 16:45
ФОТО: depo.ua

Порядок денний Бюро, який був опублікований на сайті ПАРЄ, підтверджує, що питання про реакцію органу на поїздку французьких парламентаріїв на півострів розглянуть на найближчому засіданні, пише depo.ua з посиланням на "Подробности".

У спільному листі українських депутатів ПАРЄ на адресу Маріані говориться, що його дії свідчать про "грубе порушення міжнародних норм, кодексу поведінки депутатів ПАРЄ, а також неповазі до рішень ПАРЄ та головним принципам Асамблеї".

Маріані, у свою чергу, заявив, що вважає поїздку до Криму своїм невід'ємним правом, оскільки "керується принципом свободи пересування".

Нагадаємо, 23 липня в Крим приїхала делегація французьких депутатів, до якої увійшли представники трьох фракцій парламенту. Делегацію очолив Тьєррі Маріані.

 За підсумками поїздки він назвав анексію півострова Росією "історичною закономірністю" і заявив, що жителі Криму живуть "вільно і щасливо".

Поїздка французьких парламентаріїв викликала невдоволення з боку влади України, у зв'язку з чим СБУ заборонила в'їзд на територію України французьким депутатам. Візит на півострів також розкритикували і в МЗС Франції, назвавши його порушенням міжнародного права.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua