Франція вимагає виборів і особливого статусу для Донбасу

Україна повинна прийняти закон про проведення виборів на Донбасі і про особливий статус регіону, а також здійснити амністію затриманих бойовиків після встановлення режиму "тиші"
Depo.Влада
14 вересня 2016 19:47
ФОТО: depo.ua
Франція вимагає виборів і особливого статусу для Донбасу
Франція вимагає виборів і особливого статусу для Донбасу

Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро на спільному брифінгу з  міністрами закордонних справ Німеччини Франк-Вальтером Штайнмаєром і України Павлом Клімкіним, передає depo.ua.

Він зазначив, що це одна з ключових умов мінських домовленостей.

"Умовою політичного характеру є підготовка і прийняття українського законопроекту про місцеві вибори на Донбасі і надання особливого статусу цього регіону. Після реалізації кроків щодо безпеки, Україна повинна призначити вибори на Донбасі, внести зміни в Конституцію і здійснити амністію", - сказав Еро журналістам.

"Хочу порівняти цей процес (врегулювання) з будівництвом будинку. І зараз ми закладаємо фундамент. Йдеться про припинення вогню, звичайно, про відведення військ в трьох пілотних зонах, які я згадував, говорячи про наступний тиждень. До цього також додається законопроект про місцеві вибори на Донбасі, а також про спецстатус", - сказав Еро.

За словами глави французького зовнішньополітичного відомства, це є першим етапом, який наразі вже реалізується, передає Інтерфакс-Україна.

"А на наступному етапі цього безперервного процесу - це затвердження Радою згаданих мною закону про вибори і спецстатус (Донбасу), а також відбувається розширення пілотних зон, відведення і збереження під контролем важкого озброєння, здійснюються кроки щодо забезпечення доступу спостерігачів до територій Донбасу, відбувається створення просунутих баз ОБСЄ. Це такий, можна сказати, другий етап ", - додав він на брифінгу з міністрами закордонних справ України Павлом Клімкіним і Німеччини Франк-Вальтером Штайнмайером в середу в Києві.

"Третім етапом буде затвердження Верховною Радою дати проведення виборів, завершення конституційної реформи, ухвалення законів про амністію, одночасно і паралельно розведення військ по всій лінії фронту, створення нових пропускних пунктів, звільнення заручників, закінчення виведення військ і повний доступ до кордону", - сказав Еро.

Разом з тим, він наголосив на важливості підписання наступного тижня угоди про початок розведення сторін на Донбасі, яка, на його думку, принесе нову динаміку врегулювання ситуації на Донбасі.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр також заявив, що пункти Мінських угод, які стосуються безпеки, повинні здійснюватися паралельно з політичними кроками.

"Як ми бачимо останнім часом, безпека неможлива без посилення політичного процесу. З іншого боку продовження політичного процесу неможливе без безпеки. Тож нам необхідно працювати над тим, щоб ми це втілили розумно і паралельно, тобто пакет безпеки і політичний пакет", - сказав він.

Штайнмаєр також додав, що в цьому контексті важливо відновити контроль України над кордоном з Росією, і це питання не зняте з порядку денного.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявляв, що вибори на Донбасі пройдуть тоді, "коли російські війська перестануть вбивати українців".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада