Foreign Policy: Побороти корупцію в Україні допоможе міжнародний трибунал

Подолати корупцію в Україні можна тільки створивши спеціальну установу, яка мала б ознаки міжнародного трибуналу

Про це в The Foreign Policy пише Джош Коген, колишній співробітник Агентства США з міжнародного розвитку USAID, який займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Експерт звертає увагу на досвід роботи Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі (International Commission Against Impunity in Guatemala - CICIG). Цій установі, створеній спільними зусиллями уряду країни і ООН, були надані унікальні повноваження, при цьому уряд фактично відмовився від частини суверенних повноважень. CICIG з початку своєї роботи у 2006 році розслідувала понад 200 справ щодо корупції у вищих ешелонах влади і пред'явила звинувачення 160 діючим і колишнім чиновникам.

Серед притягнутих до відповідальності впливові бізнесмени, колишні генерали, колишні міністри оборони і внутрішніх справ, колишні керівники поліції, колишній президент і навіть діючий на той час президент. Дослідник виділив ключові основи для успішної роботи CICIG і визначив, як змінити структуру установи для відповідності українським реаліям. На думку Когена, агентство має запрацювати з мандатом мінімум на 5 років, який повинен відновлюватись автоматично, за винятком припинення повноважень агентства спеціальним законом.

США і західні донори повинні заздалегідь профінансувати перші 5 років роботи організації. Це 200 мільйонів доларів. Агентство має отримати повноваження прокуратури. Агентство повинно бути виведено за межі української судової системи, оскільки українські судді повністю корумповані. За умови виконання попереднього пункту, агентство, по суті, зможе призначати власних суддів, а значить для того, щоб забезпечити найвищі стандарти правосуддя, в рамках агентства потрібно буде розділити "китайською стіною" суддів та інших працівників структури.

"Вони повинні працювати в окремих приміщеннях, а спілкування між прокурорами і суддями за межами залу судових засідань повинно бути заборонено", - пише Коген.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme