Фонд сім'ї Клінтонів фінансувався Росією, - NYT

Представники компанії Uranium One, яка в 2013 р. повністю перейшла під контроль російської державної корпорації "Росатом", перераховували гроші у Фонд сім'ї Клінтонів
Depo.Влада
23 квітня 2015 12:22
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в матеріалі New York Times, опублікованому 23 квітня, передає depo.ua.

Як пише видання, Росія отримала контроль над зареєстрованою в Канаді компанією Uranium One після трьох окремих транзакцій з 2009 по 2013 р. Після цього, компанія перевела гроші на рахунок Клінтонів. Повідомляється, що один з керуючих Uranium One зробив чотири пожертвування на загальну суму 2,35 млн доларів. Інші люди, пов'язані з компанією також робили свої внески.

І ці внески не були публічно оголошені Клінтонами, незважаючи на домовленість Хілларі Клінтон з Білим домом повідомляти інформацію про всіх спонсорів.

Видання зазначає, що невдовзі після того, як Росатом оголосив про свій намір придбати контрольний пакет акцій Uranium One, Білл Клінтон отримав 500 тис. дол. за лекцію в Москві від російського інвестиційного банку, пов'язаного з Кремлем.

Повне придбання Росатомом компанії Uranium One давало Росії контроль над однієї п'ятої всіх родовищ руди в США. Така угода була стратегічною і повинна була бути схвалена Державним департаментом США, який на той момент очолювала Хілларі Клінтон. У той же час, зазначає New York Times, невідомо, чи вплинули пожертвування у Фонд Клінтонів на схвалення Держдепу.

Зазначимо, розслідування New York Times про спонсорування Москвою фонду Клінтонів базувалося на десятках інтерв'ю та публічних записах в Канаді, РФ і США.

Нагадаємо, 12 квітня Хілларі Клінтон офіційно оголосила про свою участь в президентських виборах США в 2016 р. Зазначимо, її чоловік Білл Клінтон займав пост Президента США з 1993 по 2001 р.