Фонд гарантування розкрив ТОП-5 схем виведення активів з банків

Оціночна вартість активів ліквідованих банків під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб більш ніж у 5,5 разу нижча за їхню балансову вартість на рівні 538,3 млрд грн через реалізацію колишніми власниками і менеджментом цих фінустанов ряду схем виведення активів

Як зазначається на сайті фонду, встановлено п'ять основних схем виведення активів, передає Depo.ua.

Схема кредитування пов'язаних осіб та надання кредитів неплатоспроможним позичальникам без забезпечення. З використанням таких схем були виведені активи "Фортуна-Банку" на 2,2 млрд грн, а також "Південкомбанк" на більш ніж 4 млрд грн.

Схемою зміни власника з допомогою держреєстраторів і нотаріусів користувалися банки "Контракт", "Дельта Банк", "Златобанк", "Укрінбанк", "Родовід Банк", "КСГ Банк", "Союз", "Фінанси і Кредит", "Платинум Банк".

Також застосовувалася схема покупки "сміттєвих" цінних паперів, після чого на балансах банків в управлінні фонду опинилися такі папери вартістю понад 12,75 млрд грн, раніше куплені банками "Дельта Банк", "Хрещатик", "Форум", "Фінанси і Кредит", "Надра".

Також банки практикували списання коштів з кореспондентських рахунків у закордонних банках. Таким чином були виведені кошти з 14 банків через Meinl Bank AG (Австрія), Bank Frick and Co.AG (Ліхтенштейн), East-West United SA, Bank Winter&CO.AC на загальну суму 846,31 млн дол. і 75,69 млн євро. Схема застосовувалася в банках "Київська Русь", "Фінанси і Кредит", "Дельта Банк".

Крім того, банки здійснювали розкрадання коштів на підставі підроблених SWIFT-повідомлень. Зокрема, цією схемою користувався "Дельта Банк".

Також повідомляється, що на 30 січня фонд пред'явив 31 позовну заяву до пов'язаних осіб 31 неплатоспроможного банку на загальну суму вимог понад 66,3 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme