Губернатор Львівщини пішов війною проти головного фіскала

Львівський губернатор Олег Синютка відмовився погоджувати кандидатуру Ігоря Кондро на посаду керівника обласного управління Державної фіскальної служби
Depo.Влада
8 липня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Губернатор Львівщини пішов війною проти головного фіскала
Губернатор Львівщини пішов війною проти головного фіскала

Причина  - не проходження ним процедури відкритого конкурсу за участю громадськості. Таким чином губернатор вступив в конфлікт з керівництвом ДФС, відстоюючи інтереси громади.

Історія питання тягнеться ще в початок 2014 року, - саме з цього часу фіскали Львівської області працюють без начальника. Зараз посаду першого заступника начальника - виконуючого обов'язки начальника головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області займає Андрій Дідик. Призначили його у жовтні минулого року, раніше він обіймав посаду заступника начальника Головного управління Міндоходів у Львівській області.

Після того, як наприкінці минулого року Президент Петро Порошенко призначив Синютку львівським губернатором, той на зустрічі з місцевими підприємцями пообіцяв, що посада головного фіскала області буде з ними узгоджена.  Він попросив бізнесменів рекомендувати кандидата на посаду керівника Головного управління Державної фіскальної служби області."Я пропоную обговорити цю посаду на громадських слуханнях. І готовий підписати подання на ту кандидатуру, яку вибере громадськість", - підкреслив він.

Губернатор Львівщини пішов війною проти головного фіскала - фото 1

За результатами відкритого конкурсу на початку березня перемогу здобув 31-річний юрист Маркіян Мальський, який є партнером адвокатської компанії Arzinger і сином колишнього посла України в Польщі. Окрім Львівського Національного університету імені Івана Франка, який закінчив у 2006 році, навчався юриспруденції у Швейцарії та Швеції.

Друге місце посів 57-річний  керівник компанії "Сігма" т.в.о. віце-президента Львівської торгово-промислової палати Михайло Коропецький, який є креатурою "Народного Фронту", а точніше, братів Васюників. Всього в конкурсі брало участь 16 кандидатів.

Львівський бізнес позитивно відреагував на обох претендентів. Але тодішній керівник фіскальної служби не встиг призначити жодного з переможців, оскільки 23 березня Кабінет міністрів звільнив його самого.

Не поспішав це зробити і призначений 5 травня на його місце виходець із партії "Блок Петра Порошенка" Роман Насіров. Більше того, він зробив спробу призначити керівником фіскалів  на Львівщині чинного керівника ДФС Івано-Франківщини Ірину Столярик.

Представлення у червні цього року зірвали львівські активісти. Навіть більше, вони розклали шини біля приміщення податкової і обіцяли їх підпалити, а упродовж 17 червня блокували вхід у Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області, вимагаючи призначення керівника. Біля входу в будівлю вони поставили автомобіль і стверджували, що він зламався, а тому вони не можуть забрати його від входу. Через це більше 200 працівників фіскальної служби того дня так і не змогли потрапити на роботу.

Губернатор Львівщини пішов війною проти головного фіскала - фото 2

У такий спосіб активісти протестували проти того, що управління у Львівській області більше року працює без керівника, і вимагали, щоб на цю посаду призначили переможців конкурсу Мальського або Коропецького.

Губернатор Львівщини пішов війною проти головного фіскала - фото 3

Водночас керівництво фіскалів у Києві провело співбесіду з обома претендентами, в результаті якої обоє відмовилися від посади. Причому, слід зауважити, що зробили лише усні заяви про це. "Зустрівся із керівництвом ДФС України. На жаль, мушу констатувати, що бачення розвитку системи фіскальної служби України у нас не збігаються. Тому, попри щирий ентузіазм та натхнення, я змушений відійти в сторону від цього процесу. Готовий спільно з громадськістю та фахівцями і надалі долучатися до побудови нашої держави. Усім, хто мене підтримував, дякую, та обіцяю в майбутньому досягнення високих цілей, ну і, звісно, працювати над вдосконаленням фіскальної служби як сервісної служби із відкритими прозорими підходами у роботі", - заявив зокрема Мальський.

Приблизно так само свою відмову мотивував і Коропецький. "Повернувся з Києва. Відбулася складна розмова з представниками та керівництвом Державної фіскальної служби України. Наші позиції розходяться", - заявив він.

В цей же день, 17 червня, на сайті ДФС було розміщено оголошення про прийняття пропозицій стосовно кандидатур на посаду керівника управління у Львівській області. Станом на 6 липня надійшло 10 пропозицій, з яких керівництво відібрало на посаду очільника першого заступника начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова Ігоря Кондро. Після цього Насіров надіслав листа Синютці на узгодження цієї кандидатури, яке зазвичай вважається просто формальністю.

Але губернатор відмовився це зробити. "У зв'язку з тим, що запропонований Вами кандидат не пройшов процедури відкритого конкурсу за участю громадськості, про що неодноразово Вам наголошувалося, Львівська обласна державна адміністрація не може погодити кандидатуру Кондро. Вкотре пропоную Вам провести публічний конкурс із залученням громадськості та підтверджую свою позицію погодити будь-яку кандидатуру, яка буде запропонована за результатами відкритого конкурсного відбору", - наголосив  Синютка.

Таку сміливість губернатора можна пояснити тим, що під час недавнього візиту Петра Порошенка у Львів він не тільки заручився його підтримкою. Буквально наступного дня Президент заявив, що задоволений роботою голови Харківської обласної державної адміністрації Ігоря Райніна, голови Львівської обладміністрації Олега Синютки та голови Вінницької обладміністрації Валерія Коровія.

Губернатор Львівщини пішов війною проти головного фіскала - фото 4

Навіть більше того, на нараді із силовиками у Львові Президент України Петро Порошенко наголосив, що визначення керівника Головного управління ДФС у Львівській області має відбуватися прозоро й обов'язково за участю громадськості. "Я спілкувався з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою, аби обрання керівника ДФС у Львівській області відбувалося прозоро і з залученням громадськості. Це моє доручення вам, і голові ОДА, і Насірову перекажіть... Це викличне довіру до подальших кроків новопризначеного керівника і буде надійною запорукою того, щоб ми не отримали протестів, тиску чи несприйняття", - сказав Президент.

В той же час головний фіскал відверто проігнорував це завдання Порошенка. Зважаючи на це, можна сказати, що у влади не все добре з координацією виконання завдань, адже  і Насіров, і Синютка є креатурами Президента. Позиція кого з фігурантів скандалу переможе - покаже час, але у львівського губернатора вона чи не найбільш переконлива.

А джерела "Депо" серед львівських активістів повідомили, що якщо буде призначено Кондро, для нього вже готовий смітник для "люстрації".