Фіскальна служба: На окупованих землях фура з продуктами дорожчає втричі

У 2015 році співробітники податкової міліції в Донецькій і Луганській областях попередили незаконне переміщення товарів на суму понад 90 мільйонів гривень
Depo.Влада
20 травня 2015 23:39
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" заявив перший заступник нового глави Державної фіскальної служби Романа Насирова - Сергій Білан, призначений куратором податкової міліції, передає depo.ua.

"Незаконні поставки є по всіх товарах, не тільки по підакцизних. Переміщають хліб, картоплю, побутові товари. На жаль, це вигідний бізнес. Якщо вартість вантажівки з цією продукцією на підконтрольній України території 30 тис грн, то в Донецьку чи Луганську - 100 тис грн. Підприємець отримує прибуток у три рази більший. Він готовий пожертвувати транспортом, здоров'ям своїх водіїв, ризикує бути притягнутим до адміністративно-кримінальної відповідальності, але він йде на це заради грошей ", - розповів Білан.

При цьому він не зміг назвати конкретні обсяги переміщуваного товару: "Буквально днями ми зі співробітниками СБУ та Збройних сил України затримали близько 150 вантажних фур. Щоб ви розуміли - це автопоїзд довжиною три кілометри. На території України вони збиралися в одну колону кілька тижнів. Чекали, коли їх проведуть через лінію розмежування".

За словами Білана, це найбільше затримання за час роботи податкової міліції на лінії розмежування. Всього ж у 2015 році співробітники податкової міліції в Донецькій і Луганській областях, а також підрозділи "Фантом" попередили незаконне переміщення товарів на суму понад 90 млн грн.

На думку куратора податкової міліції, необхідно створити серйозну лінію контролю. За його словами, зараз на лінії розмежування є шість офіційних пунктів пропуску. Співробітники податкової міліції перебувають на кожному з них.

Мітки: