Фішка УПА: Націоналісти придумали, як тиснути на владу добровольцями

Акції за визнання добровольців на державному рівні стануть трендом політичного сезону в націоналістів

Фішка УПА: Націоналісти придумали, як ти…

Сьогодні під Верховною Радою бійці добробатів вимагатимуть ухвалення законопроекту №7190, який передбачає визнання на державному рівні всіх добровольців без винятку.

Законопроект був наданий на розгляд ще в жовтні 2017-го, але так і завис. В авторах значаться позафракційні свободівці Юрій Левченко, Олександр Марченко, Андрій Іллєнко, Михайло Головко та Олег Осуховський. Їхня законодавча ініціатива пропонує визнати добровольців, які брали участь в АТО у складі добровольчих формувань і були там не менше 30 днів, та прирівняти їх до учасників бойових дій. Також пропозиція розповсюджується і на добровольців, які стали інвалідами внаслідок участі в бойових діях. На бійців та членів їх сімей мають бути поширені пільги "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Простіше кажучи, нардепи-націоналісти пропонують прирівняти добровольців до військових, що воювали і воюють на Донбасі.

Тут потрібно нагадати, що в 2015-му році більшість добровольчих формувань увійшли до складу ЗСУ та МВС. Частково це зробили навіть бійці "Правого сектора". Воїни таких добробатів можуть отримувати УБД і користуватися пільгами.

Українська добровольча армія, утворена в 2015-му році після виходу з "Правого сектора" Дмитра Яроша, 5-го і 8-го батальйонів та медичного батальйону "Госпітальєри" воює разом із ЗСУ на Донбасі, складається з добровольців і не входить до складу збройних сил. Їх командувачем став той самий Ярош.

Акцію добровольців під Верховною Радою організовує така собі ГО "Об'єднання добровольців". Керівником організації є соратниця Яроша, львівська юристка Олена Живко. Раніше вона очолювала "Правий сектор - Захід", а також була координатором Національного Руху "Державницька ініціатива Яроша" Львівщини.

Якщо пошукати згадки про цю дівчину, то можна цілі детективи писати. Відома волонтерка любила розповідати з телеекранів (переважно каналу ZIK), що українську армію забезпечують лише волонтери, а новий сухпай їсти неможливо.

За останнє її критикували відомі волонтери.

Окрім цього, "Правий сектор" звинувачував Живко у розкраданні гуманітарки та дискредитації руху. Хоча це були наслідки розколу в самому русі.

Варто сказати, що "Державницька Ініціатива Яроша", де працювала Живко, ініціювала визнання добровольців на місцевому рівні. Їх було визнано в 17 областях України (Одеській, Чернігівській, Житомирській, Рівненській, Херсонській, Миколаївській,Черкаській, Харківській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Волинській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано — Франківській, Львівській, Хмельницькій та у м. Маріуполь Донецької області й у м. Києві).

Тепер під іншим форматом вона із соратниками планує тиснути на парламент, щоб визнання відбулося на державному рівні. Вже закидаються меседжі, що УПА також ніким не визнавалися і вдруге таке допустити не можна. Сучасні добровольці навіть у зведення по втратах в АТО не потрапляють.

На перший погляд, ініціатива непогана. Втім, у цій історії є кілька складових. По-перше, потрібен механізм, за яким можна буде перевірити, чи справді цей доброволець був в АТО і що він там робив. Але довести сьогодні, що в 2014-му році хлопець воював, а не хати грабував - практично неможливо. Варто нагадати, що "Торнадо" також були добровольцями. І в АТО у той час відправлялися не тільки патріоти країни, але й люди, які займалися мародерством. Законопроектом пропонується їх всіх прирівняти до героїв війни одним рішенням. Хоча, знову ж таки, входження добробатів у склад МВС і ЗСУ передбачав хоча б процедуру перевірки бійців. Хто візьме відповідальність за всіх тих, хто досі не увійшов до складу цих структур?

По-друге, акція добровольців виглядає своєрідною мобілізацією електорату. На початку квітня "Нацкорпус", "Свобода", С-14, ОУН, "Правий сектор" та інші вже збиралися в урядовому кварталі на марш "За українське майбутнє", де кляли всіх олігархів. Практична користь від подібних зібрань мінімальна, бо тиснути за прийняття законопроектів націоналісти можуть не з вулиці, а всередині парламенту. При цьому, той самий Білецький і Ярош називалися одними з головних прогульників Ради. А це ще більше наштовхує на думку, що мітинги для звичайних добровольців - це можливість випустити пару. А от для їхніх організаторів - це можливість перевірити готовність своїх прихильників перед виборами і потрапити у телекартинку. Добровольців набереться чимало, бо через АТО пройшли десятки тисяч патріотів. І вони, безперечно, хочуть отримати від держави подяку - суто людський фактор, який можна зрозуміти. Чим ближче 2019-й, тим більше подібних зібрань буде. І меседжі, на яких гратимуть патріоти, прогнозовані: невизнання добровольців, олігархи, злочинна влада і зрада.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme