Фірташ підкуповував німецьких чиновників через колишнього агента "Штазі", - німецькі ЗМІ

У німецьких ЗМІ опублікували докази підкупу українського олігарха Дмитра Фірташа через колишнього агента "Штазі"
Depo.Влада
10 липня 2016 23:45
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.ua, на низку матеріалів, опублікованих у німецькому Focus (стаття під заголовком "Псевдонім Ніна. Агент злочинності", "Тайні папери для українського олігарха") та Berliner Kurier ("Агент Ніна. Статеві акти агента екс-Штазі"), у яких фігурує Дмитро Фірташ, звернув у "Фейсбуці" увагу журналіст InformNapalm Антон Павлушко.

Він нагадав про те, що в квітні у ЗМІ з’явилася інформація про обшуки у Фірташа у Відні по вимогу німецької поліції.

"Минуло пару місяців і спливли подробиці. Український олігарх Фірташ підкуповував німецьких поліцейських і держслужбовців. Всі проходили через колишнього агента Штазі, уродженку Лейпцигу умовну "Ніну". На біду Фірташа, майже про все Ніна писала детальну книгу. Фірташ перерахував їй 750 тисяч євро, щоб через німецьких і австрійських чиновників дістати документи ФБР, які допоможуть уникнути Фірташу видачі в США", - розповів він про суть матеріалів.

"Так кримінальний коммисар (Heinz-Peter H., 60) з Мекленбург-Передня Померанія з відділу по боротьбі з лівим і правим екстремізмом отримав на свій рахунок 200 тисяч євро. У Відні були проплачені працівники міністерства внутрішніх справ Австрії та контр-терористичних відділів. Йшлося про 91 тисячу євро", - розповів він.

За його словами, працівник австрійської розвідки, Hubert B., фахівець з російської розвідки, недавно зустрічався в "Ніною".

"Він поки відсторонений від справ. Австрія взагалі виявляється в цьому плані гадючник ще той. У Відні Ніна постійно зустрічалася з колишнім начальником охорони бундесканцлера або з колишнім начальником місцевого аналога нашої Альфи. Німецькі розслідувачі нібито теж розслідували справи Фіраша і запросили в американської сторони матеріали по українському олігархові. Але щось пішло не так і тепер сядуть багато. Комісар Heinz-Peter H. також робив запити в німецьку розвідку і можливо він був не один. Цікаво, що німецькі ЗМІ пишуть про це вже тиждень. У нас про це ні слова. Фірташ і тут все купив?", - задав риторичне питання журналіст.

Нагадаємо, у квітні німецькі ЗМІ писали, що український олігарх Дмитро Фірташ купував секретні відомості у чиновників кримінальної поліції німецької землі Мекленбург-Передня Померанія.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада