Фірсов подав заяву в НАБУ на Гонтареву (ДОКУМЕНТ)

Голову Нацбанку Валерію Гонтареву звинуватили у співучасті у злочинних схемах, організаторами яких були Олександр Янукович та Сергій Курченко
Depo.Влада
28 березня 2016 20:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у зверненні народного депутата Єгора Фірсова в Національне антикорупційне бюро, надісланому напередодні з'їзду "Блоку Петра Порошенка", на якому парламентарія позбавили мандата, передає "Апостроф".

Фірсов закликав НАБУ провести повторне розслідування розкрадання коштів з "Аграрного фонду" в сумі більш ніж 2 млрд грн на початку 2014 року за участі компанії "Інвестиційний капітал Україна" (ICU), головою ради директорів якої на той момент була Валерія Гонтарева.

Ще влітку 2014 року в ході проведеного розслідування Генпрокуратура встановила, що в лютому того ж року "Брокбізнесбанк" викупив у "Аграрного фонду" облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на суму 2 млрд грн за рахунок отриманого 13 лютого від Нацбанку рефінансування. Надалі "Аграрний фонд" всупереч статуту і без дозволу Мінагрополітики розмістив ці кошти на депозитному рахунку вже на той час неплатоспроможного "Брокбізнесбанку". Як зазначає прокуратура, "отримані 2 млрд грн службові особи банку згідно з попередньо розробленим злочинним планом витратили на свій розсуд, на погашення зобов'язань банку, зокрема фіктивно створених, завідомо знаючи про неможливість повернути депозит". Посередником угоди, в результаті якої були викрадені держкошти, виступала компанія "Інвестиційний капітал України".

Фірсов звертає увагу, що Гонтарева не могла не розуміти, що угода є корупційною. Про це свідчить той факт, що прибутковість від здійснення перепродажу цінних паперів на рівні 14,8% була однозначно занижена. "Ринок ОВДП на той момент піднявся вище рівня близько 20%, про що аналітики ICU згадували у своєму звіті від 11 лютого 2014 року", - зазначає народний депутат.

Фірсова подав заяву в НАБУ на Гонтареву (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Фірсова подав заяву в НАБУ на Гонтареву (ДОКУМЕНТ) - фото 2

Фірсова подав заяву в НАБУ на Гонтареву (ДОКУМЕНТ) - фото 3

Фірсова подав заяву в НАБУ на Гонтареву (ДОКУМЕНТ) - фото 4

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада