Фірсов про Шустера: Тепер у нас немає права сміятися над Росією

Наразі можна вважати, що в Україні є цензура
Depo.Влада
26 квітня 2016 15:21
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це у "Фейсбуку" написав екс-нардеп Євген Фірсов.

"У 2004 році на Росії заборонили ток-шоу Савіка Шустера, яке виходило на НТВ. Заборонив Путін, який в той час тільки починав встановлювати в країні тотальну цензуру. Після цього Савік переїхав в Україну і став працювати тут, тому що в Україні, на відміну від Росії, завжди існувала демократія і свобода слова", - нагадав політик.

Фірсов зазначив, що Шустер працював при всіх владах. Навіть при Януковичі, який заборонив його шоу вже перед самим втечею, коли пішов ва-банк і віддав наказ вбивати людей на вулицях Києва.

"І ось сьогодні з'ясувалося, що Шустера в Україні заборонили. Заборонили за вказівкою цілком демократичного, прозахідного президента, який давно відчуває до Савіка особисту неприязнь і шукає шляхи, як би заборонити його телешоу. Я знаю ситуацію. Спочатку шоу виживали з телеканалів. В результаті Шустеру довелося відкрити свій, звідки вигнати вже не можуть. Потім спробували задавити через податкову. Відкрили справу, але вона була настільки безперспективною і шитою білими нитками, що в підсумку вирішили піти тупим, але перевіреним шляхом. По-совковому відібрали дозвіл на роботу. Причому, у громадянина Канади. Звичайно, нам тільки не вистачало зіпсувати зараз відносини з цією країною, яка послідовно підтримувала нас з перших днів конфлікту з Росією", - написав Фірсов. 

Додав, що на шоу Шустера завжди запрошували представників усіх політичних сил, давали можливість висловитися всім, в тому числі і тим, хто знаходився в стоп листах на інших телеканалах. У тому числі запрошували завжди і спікерів від БПП.

"Але в ефірі завжди звучало надто багато критики, і це не подобалося Порошенко. На жаль, наш президент дуже злопам'ятний і мстивий. Це доводить і мій випадок, і нинішній ганебний наїзд на журналістів. В обох випадках ми бачимо відверте беззаконня і чиновницьку дурість (...) Чи є у нас після цього моральне право сміятися над Росією? Чим Порошенко краще Путіна, який теж забороняв програми Савіка і виживав його з країни? В чому різниця? У нас за фактом тепер теж є цензура", - акцентував політик.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що  Савіку Шустеру заборонили працювати в Україні. Але досі не з'ясовано, хто саме ухвалював рішення  позбавити його роботи. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада