Фінансові звіти за 2016 рік не подала половина українських партій

Станом на 18 листопада лише половина політичних партій подали фінансові звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру
Depo.Влада
25 листопада 2016 21:09
ФОТО: depo.ua

Відповідна інформація була надана Комітету виборців Нацагентством із питань запобігання корупції, передає Depo.ua.

За І квартал 2016 року звіти подали 195 політичних партій; за ІІ квартал – 200 партій; за ІІІ квартал – 125 партій. Всього в Україні зареєстровано 349 діючих політичних партій.

При цьому відповідний звіт за І квартал партії мали подати до 29 липня 2016 року, за ІІ квартал – до 9 серпня, за ІІІ квартал – до 9 листопада.

"Така ситуація свідчить про те, що частина партій існує лише на папері. При цьому, реєстрація партій фактично перетворилася на різновид бізнесу. Партії часто створюються з метою торгівлі пакетами реєстраційних документів або ж місцями у виборчих комісіях. Сприяє такій ситуації спрощений механізм їх реєстрації. Створити партію в Україні не складно, тоді як лікдвідувати її – майже нереально" – пояснює Олексій Кошель, генеральний директор КВУ. 

"Для вирішення ситуації варто внести зміни до Закону "Про політичні партії в Україні". Зокрема, передбачити, що неподання партією упродовж року фінансового звіnу про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру є підставою для анулювання її реєстрації" - зазначив Кошель. 

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства за неподання партіями фінансових звітів передбачена адміністративна відповідальність – штраф до 6800 грн.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

 

Мітки: