Фільм "Звичайний фашизм" не можна вважати улікою проти Сенцова, - російський кінокритик

Російський кінокритик Антон Долін розкритикував звинувачення Олега Сенцова в екстремізмі на підставі вилучення у нього записів фільмів "Звичайний фашизм" і "Третій Рейх в кольорі"
Depo.Влада
7 серпня 2015 17:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Медіазону".

Необхідність його свідчення захист обгрунтував тим, що у помешканні Сенцова як речові докази були вилучені фільми "Третій Рейх у кольорі" і "Звичайний фашизм", які обвинувачення використало для обгрунтування зв'язків Сенцова з праворадикалами.

Зокрема, відповідаючи на запитання суду про те, чи може він кваліфіковано розповісти про ці фільми, Долін упевнено сказав: "Так, я вважаюся кінокритиком і кінознавцем широкого профілю".

Він розповів, що "Звичайний фашизм" і "Третій Рейх у кольорі" - це два найважливіші фільми в історії кінематографу, особливо "Звичайний фашизм", знятий видатним режисером і педагогом Михайлом Роммом. "Це важливий момент, тому що фільм має велике педагогічне значення. Це один з головних антифашистських фільмів взагалі в історії кінематографу", - сказав свідок.

Долін також зазначив, що бачив фільм Сенцова "Гамер", вважає за його гідним дебютом і "розуміє причину протестів кінематографістів по всьому світу - тому що Олега високо оцінюють колеги". За його словами, робота Сенцова - "фільм з потужним гуманістичним потенціалом".

На запитання прокурора, чи можливо використовувати окремі фрагменти фільму "Звичайний фашизм" для пропаганди ультраправої ідеології, Долін відповів: "Не більшою мірою, ніж кадри з будь-якого іншого фільму, включаючи "Вінні-Пуха".

Антон Долін - російський кінокритик, радіоведучий і журналіст. Кінооглядач радіостанцій "Маяк", "Вести ФМ" і телепередачі "Вечерний Ургант", що виходить на "Первом канале" (суду була представлена довідка від ведучого Івана Урганта, який пояснив, що Долін працює у нього в передачі як фахівець з кіно). Він - син барда Вероніки Доліної. У березні 2014 року Долін підписав лист "Ми з вами!" російської кіноспілки, що спрямований на підтримку революції в Україні і осуджує втручання Росії в її справи.

Нагадаємо, Олег Сенцов, якого Росія звинувачує у тероризмі і створенні в Криму осередку "Правого сектора", заявив, що не вважає російський суд легітимним.

Також суддя не задовільнив клопотання захисту Сенцова про відвід суду.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua