Фігурант справи Онищенка пішов на угоду з силовиками

Викривальні свідчення директора львівської біржі допоможуть НАБУ в розслідуванні
Depo.Влада
27 липня 2016 12:47
ФОТО: depo.ua

Директор біржі "Львівська універсальна" Василь Пігуляк, який організовував фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних народному депутату Олександру Онищенку, дав викривальні свідчення, чим допоміг розслідуванню корупційної схеми перепродажу державного газу, видобутого в рамкахспільної діяльності з ПАТ "Укргазвидобування", передає depo.ua з посиланням на прес-службу НАБУ.

За даними слідства, підозрюваний не був причетний до заволодіння грошовими коштами від реалізації природного газу, а отримував грошову винагороду за організацію проведення та надання брокерських послуг на аукціонних торгах, які фактично не проводилися.

Пігуляк повністю визнав провину і погодився співпрацювати у викритті кримінальних правопорушень. Згідно з угодою з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, йому було призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 11 тис. грн і позбавлення волі на два роки. 18 липня Шевченківський суд Львова звільнив засудженого від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробувальним терміном один рік.

Голова САП Назар Холодницький назвав свідчення Пігуляка "ключем для розуміння ролі основних учасників, які винайшли і розробили газову схему".

Нагадаємо, що 5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.   

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада