Зірвати Об'єднавчий Собор: Навіщо УПЦ МП пішла земним судом на депутатів

Церковники просять Верховний суд визнати нечинною постанову ВР про підтримку звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Зірвати Об'єднавчий Собор: Навіщо У…

Позовні заяви від громади УПЦ при храмі Святителя Миколая міста Бердянська Запорізької області і Городницького Свято-Георгіївського чоловічого ставропігійного монастиря, що у Житомирській області, будуть розглянуті в порядку спрощеного провадження – без виклику сторін у строк не більше 60 днів з дня відкриття провадження (провадження у цих справах відкриті 8 і 9 жовтня). Третю справу, де позивачем є намісник "Десятинного монастиря" єпископ Макарівський Гедеон Харон, скандально відомий причетністю до незаконного зведення каплиці УПЦ МП біля Музею історії України по вул. Володимирській у столиці, призначено до розгляду на 27 листопада – на цей день сторони викличуть до суду.

Якою є мета продукування цих, на перший погляд, безперспективних позовів? Адже вони жодним чином не допоможуть скасувати рішення Вселенської Церкви про початок надання самостійності українському православ'ю. "Навіть якщо теоретично уявити, що судді Верхового суду з'їдуть з глузду і вирішать скасувати звернення Верховної Ради до Константинопольського патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській Церкві, - зазначає на своїй сторінці у Фейсбук експерт з питань релігії Ярослав Коцюба, - то як ця ухвала ВС може вплинути на рішення Священного Синоду Вселенської Церкви про початок процедури автокефалії і надання Томосу? Ніяк".

То ж можна припустити, що позови пишуться з прицілом на своїх священиків і єпископів – мовляв, і не смійте рипатися на Об'єднавчий Собор, бо й на вас буде земний суд. А також щоб через підпис під позовом міцніше прив'язати ту чи іншу церковну громаду, клірика чи монастир до Московського патріархату – не залишивши їм можливості для маневру в слушний час.

Пильніше придивімося до тих, хто пішов судом земним проти рішення Верховної Ради. Серед них є як постаті одіозні й публічні, так і маловідомі широкому загалу. Згаданий "батюшка Гедеон" (в миру Юрій Самуїлович Харон, 10.06.1960 року народження) виявився громадянином Росії. Днями нардеп Ігор Луценко оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук фото першої сторінки російського паспорта попа, який ще 2007 року захопив частину території Національного музею історії України, поставив там капітальну споруду і незаконно зареєстрував право власності на неї.

Також Луценко показав фотокопії виданого чомусь аж на Волині українського паспорта Харона, назвавши документ фальшивкою. При цьому він послався на відповідь Адміністрації президента, де зазначено, що документи на особу з таким ім'ям і прізвищем до комісії при президенті України з питань громадянства не надходили. Іншими словами, Україна у встановленому законом порядку громадянства такій особі не надавала. А подвійне громадянство у нас, як відомо, заборонене.

Нагадаємо, зараз триває судовий процес про визнання незаконним зведення МАФу Московського патріархату на фундаменті Десятинної церкви в самому серці української столиці. І якщо Харон цей суд програє, його приходик демонтують.

Не менш відомий своїми висловлюваннями і діяльністю, спрямованою проти незалежності української церкви, і митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука. Цей уродженець Донеччини потрапив до бази сайту "Миротворець" за розпалювання міжнаціональної та міжконфесійної ворожнечі. Під час візиту до Сербії 2017 року його іменували не інакше як "владика Новоросії". Можна припустити, що саме він став ініціатором іншого позову проти автокефалії УПЦ – поданого від громади бердянського храму Святого. Миколая.

Небагато інформації про ситуацію всередині Городницького чоловічого монастиря, що у селищі Городниця Новоград-Волинського району Житомирщини, і погляди його настоятеля архієпископа Олександра. Приміром, відомо, що цей монастир часто відвідує Володимир Литвин, колишній голова Адміністрації президента Леоніда Кучми, екс-спікер ВР, а зараз нардеп-мажоритарник від Новоград-Волинського округу.

Але тепер, після появи їхнього позову, антиукраїнська позиція і цієї групи громадян стала зрозумілою і публічною. Це допоможе відокремити зерно від полови – визначитися, хто увійде до УПЦ, а хто залишиться по інший бік і займеться провокаціями проти відродження українського православ'я.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme