"Фейк і маніпуляції": У МОЗ спростували чутки, що вакцина CoviShield не підходить для людей старше 65 років

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав фейками і маніпуляціями чутки про те, що вакцина CoviShield, якою щеплять українців, нібито не підходить для людей старше 65 років

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
"Фейк і маніпуляції": У МОЗ спростували…
Фото: Рixabay

Про це він повідомив під час брифінгу 2 березня, пише Depo.ua.

"Це фейк і маніпуляції, які наші, в тому числі політики, роблять навмисно, щоб просто нашкодити вам", – сказав міністр.

Також Степанов заявив, що препарат CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca, є повністю безпечним.

Раніше глава МОЗ наголошував, що його відомство планує вийти на 5-7 млн щеплень щомісяця влітку – на 3-4-му етапах вакцинації. При цьому він наголосив, що потрібно, щоб усі постачальники виконували зобов’язання відповідно до укладених договорів.

"У нас план, щоб у цьому році бажано, до листопада, ми дали доступ (до вакцинації, – ред.) всім без винятку громадянам", – розповів Степанов.

Очільник МОЗ нагадав, що згідно з інформацією від глобальної ініціативи COVAX, постачання в Україну першої партії вакцини Pfizer планувалося на середину лютого, але згодом його перенесли на початок березня.

Що відомо про вакцину CoviShield, якою щеплять українців

CoviShield – це одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів

1 березня від коронавірусу вакцинувався міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Також планується якнайшвидша вакцинація президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Вакцинація від коронавірусу в Україні: Як проходить і що потрібно знати

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme