Фейгін: Україні треба бути жорсткішою до Росії у переговорах щодо заручників

Адвокат Марк Фейгін вважає, що у переговорах з Росією щодо звільнення Надії Савченко Україна часто йшла на поступки, які не завжди були виправданими
Depo.Влада
26 травня 2016 08:54
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю "Укрінформу", передає depo.ua.

"На даний момент я не можу сказати всього, що знаю. Україні в цьому випадку теж довелося піти на компроміси, на мій особистий погляд, не завжди виправдані. Оскільки залишається ще багато українських політв'язнів і заручників. На мій погляд, у майбутньому в переговорах з Кремлем потрібно бути ще твердіше, ще різкіше", - сказав Фейгін.

Він також вважає, що звільнення Савченко стане для Кремля фактором тиску на Європу для скасування санкцій.

"З Україною Росія в даному випадку сперечалася щодо конкретних людей. А ось з європейцями, наскільки я розумію, говорили і про санкції, які дуже турбують Кремль через руйнівний вплив на економіку. І він зараз постарається максимально капіталізувати факт звільнення Савченко в Європі та й у світі. І тут у нього є досить сильний зустрічний рух в деяких країнах, у тому числі і "нормандського формату", у Франції, в Німеччині. Я нещодавно був у Німеччині - ліві там дуже активно лобіюють скасування санкцій проти Росії. Зараз російська делегація, напевно, повернеться в ПАРЄ", - вважає адвокат.

Він зазначив, що російська дипломатія відзначається особливим лицемірством і зуміє будь-яку ситуацію повернути на свою користь.

"Потрібно сказати, що російська дипломатія працює дуже витончено. Вона вміє "викружувати" на свою користь. Стара школа від Молотова і Вишинського до Громико. Повірте, я знаю, про що говорю. Я ж, навчаючись в Дипломатичній академії застав ще людей, які працювали послами при Сталіні. Унікальне єзуїтство, лицемірство, вміння переконливо називати чорне - білим, біле - чорним. З урахуванням того, що для реалізації всього цього є велика система, безліч важелів впливу, це часто буває ефективним. Українській дипломатії буває важко змагатися з цим", - сказав Фейгін.

Нагадаємо, вчора, 25 березня, Надія Савченко повернулася в Україну з полону, в якому вона перебувала 706 днів.