Фейгін про вкиди щодо строків обміну Савченко: Кремль намагається затягнути процес

Адвокат народного депутата України Надії Савченко Марк Фейгін пояснив зміну тактики Кремля, що сьогодні раптом заговорив у зв'язку з Савченко про "пакетний обмін", "обмін усіх на всіх у дусі Мінських угод"
Depo.Влада
22 квітня 2016 18:56
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів "Укрінформу", передає depo.ua.

"Вдень було вкидання "Інтерфаксу" про те, що Савченко обмінюватимуть за "пакетним принципом". Потім - вкидання про терміни обміну. Тепер, після відвідин доктора Глінки з'явилося повідомлення глави СПЧ про "обмін усіх на всіх у дусі Мінських угод" в РІА Новості. Це все підконтрольні Кремлю ЗМІ. І таке масоване просування подібного порядку денного не випадкове", - пояснює Фейгін.

На його думку, зміна розмов про конкретну юридичну процедуру обміну Савченко на спецпризначенців на міркування про "пакетний обмін" є підміною порядку денного, що проводиться з кількома цілями. Перша ціль - затягування часу. "Що таке "пакетний принцип". Як проводити такий обмін юридично? Адже всі процедури видачі та обміну суворо індивідуальні. Тобто у такому разі юридична процедура поступається місцем політичному рішенню", - підкреслив адвокат.

І тут, як вважає Фейгін, Кремль може повернутися до розмови про повну і всеосяжну амністію для бойовиків на Донбасі. А також вплітанню "кейса Савченко" у виконання угод по Мінську-2. "Відповідно виторговування якихось кращих умов обміну, якихось вигідних Кремлю модальностей по Мінську-2, - друга ціль нового порядку денного. І це пастка!", - стверджує Фейгін.

Він нагадує, що при "пакетному обміні" заминка з будь-якою людиною автоматично означатиме зрив всього процесу переговорів. Таким чином, процес можна затягувати нескінченно.

"А моя підзахисна щойно припинила голодування. І у будь-який час може його поновити. Вона у адвокатів про це не питає. Як бути в цьому випадку? Не вестися на вкидання. Довести до логічного фіналу кейс Савченко. І паралельно, але окремо працювати по всіх інших кейсах", - розповів Фейгін.

На новину відреагував у Твіттері і адвокатов Микола Полозов: "Сьогодні "доктор Ліза" відвідала Надію Савченко. Нагадаю, рік тому вона вмовляла Надію визнати провину. Що цього разу, поки що не відомо. Треба зазначити, що в Росії Надія Савченко не вірить нікому. Ні Глінці, ні Путіну, ні їх вкиданням і обману".

Сьогодні член Ради з прав людини РФ, керівник організації "Справедлива допомога" Єлизавета Глінка відвідала в СІЗО Надію Савченко. Голова СПЧ Михайло Федотов повідомив з цього приводу: "Стан стабільний. Глінка повідомила Савченко про зусилля, спрямовані на те, щоб якнайшвидше відбувся обмін за принципом "усіх на всіх" у дусі мінських угод".

Нагадаємо, раніше сьогодні російські ЗМІ заявили, що Україна і Росія домовилися обміняти українську льотчицю і нардепа Надію Савченко і двох військовослужбовців ГРУ Генштабу збройних сил Росії Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова до кінця травня. Також було повідомлення про "пакетний" обмін Надії Савченко на росіян

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада