Фейгін: Плотницький буде лжесвідчити в суді по справі Савченко

Лідер бойовиків так званої "ЛНР" Ігор Плотницький буде лжесвідчити в суді по справі української льотчиці Надії Савченко
Depo.Влада
12 листопада 2015 20:42
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112" заявив адвокат Савченко Марк Фейгін, передає depo.ua.

"Атмосфера в суді, наскільки я можу судити, вона складається на користь того, що він візьме участь в суді і дасть свідчення, оскільки вже все закінчено, він залишається одним з останніх, кого суд може заслухати на стадії подання доказів стороною обвинувачення... Він головний свідок, по-перше, він 23 червня 2014 року відпускав Савченко за свідченнями навіть всіх минулих допитаних свідків обвинувачення, вони всі посилаються на нього, що це був його наказ відпустити Савченко. От ми хочемо від нього почути, як це він взяв і відпускав її. Її до нього доставили на базу батальйону "Зоря", і він може свідчити про часу, скільки вона була доставлена. Ми ніяких ілюзій не маємо, ми впевнені, що він буде лжесвидетельствовать, але безпосередню участь його в суді, безпосередню присутність, воно створює дуже обмежені умови для маневру. Навіть коли людина починає відповідати не пам'ятаю, не знаю, то виглядає це вкрай непереконливо. А через те, що він не просто звичайний свідок, не просто бойовик або сепаратист, а він все-таки голова "ЛНР", цінність цих слів або неправдивих свідчень, вона багаторазово зростає", - заявив Фейгін.

Також адвокат прокоментував заяву Плотницького, що Савченко нібито була командиром батальйону "Айдар".

"Так а чого він її відпустив тоді? Взяв і відпустив фактично командира "Айдара"? Йому доведеться і на це питання відповідати і пояснювати це все. А хороших пояснень немає, у нього немає в запасі сильних аргументів", - уточнив Фейгін.

Він зазначив, що на наступному тижні відбудеться три засідання.

"Наступного тижня у нас три засідання, за графіком, понеділок, середа і четвер. В один з цих днів буде Плотницький, а далі буде закінчуватися стадія подання доказів стороною обвинувачення. Ми зараз почали розглядати речові докази", - заявив Фейгін.

Нагадаємо, допит свідків у справі Савченко почався ще в жовтні, все це час Плотницького чекали в Донецьку, але він так і не приїхав на суд. після цього він пообіцяв приїхати до суду наступного тижня.

Нагадаємо, що народного депутата України, колишнього військовослужбовця Збройних сил України Надію Савченко в Росії звинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення під Луганськом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада