Фейгін: Мінські угоди не допоможуть Савченко повернутись додому

Росія не стане обмінювати українську льотчицю Надію Савченко на ув'язнених ГРУшників в рамках Мінських домовленостей, оскільки не визнає себе стороною конфлікту на Сході України
Depo.Влада
29 березня 2016 05:51
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, в ефірі "5 каналу" заявив адвокат українки Марк Фейгін.

"Я думаю, що Росія не зможе повернути Савченко в рамках Мінських угод, інакше слід буде визнати тоді, як наслідок, що Росія бере участь у цьому збройному конфлікті і що обмін на тих же Єрофєєва і Александрова на Савченко в раках цих Мінських домовленостей, досягнутих в Нормандському форматі, будуть опосередкованим зізнанням участі Росії у війні на Сході України", - заявив він.

Нагадаємо, нещодавно Дмитро Пєсков заявив, що подальшу долю незаконно засудженої у Росії народного депутата України Надії Савченко може вирішувати виключно президент Росії. При цьому стурбованість України і Заходу долею Савченко він назвав проявом "русофобської істерики", яка "робить врегулювання цієї проблеми набагато складнішим процесом".

Офіційна представниця російського міністерства закордонних справ Марія Захарова раніше заявила, що Росія не є суб'єктом Мінських угод, а отже, не порушує їх через ув'язнення української льотчиці, народної депутатки Надії Савченко.

Нагадаємо також, що суд на Росії 22 березня засудив Савченко до 22 років ув'язнення за нібито вбивство російських журналістів, які незаконно перебували на сході України для інформаційного супроводу російських бойовиків.

Савченко та її захист відкидають обвинувачення і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили бойовики, які потім примусово переправили її до Росії.

Після оголошення вироку президент України Петро Порошенко заявив, що робить все можливе для повернення Савченко, і готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих за їхню участь у збройній агресії проти України.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада