Фейгін: ЄСПЛ закриє провадження щодо Савченко, бо не було апеляції на вирок

Захист українки Надії Савченко, засудженої на 22 роки на Росії, вважає, що Страсбурзький суд припинить провадження за її скаргами в зв'язку з відмовою оскаржити вирок
Depo.Влада
5 квітня 2016 21:38
ФОТО: depo.ua

Про це сказав адвокат українки Марк Фейгін, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Природно, якщо ви не подаєте скаргу на вирок, то скарги на арешт ніхто розглядати не буде. У виняткових випадках, коли неможливе оскарження вироку в інших національних судових інстанціях, ЄСПЛ може прийняти до розгляду таку скаргу, але це один випадок зі ста", - зазначив він.

Захисник вважає, що Страсбурзький суд припинить провадження за скаргами захисту Савченко.

"Як я її (Савченко – ред.) не переконував, вона навідріз відмовилася подавати апеляцію, це тривало майже чотири місяці. По-перше, вона не хоче сидіти, а затягування термінів - це затягування її повернення додому, оскільки до апеляції пройшло б місяць-два як мінімум. По-друге, за сім місяців суду вона надивилася на російське правосуддя. З чого б це їй відчувати оптимізм?"- сказав Фейгін.

Тим часом, адвокат нагадав, що раніше ним була подана петиція до робочої групи з незаконного затримання при уповноваженому в ООН.

"Ми чекаємо вирішення питання вже в квітні. На мою думку, може бути прийнято рішення на нашу користь, тобто про незаконність затримання Савченко. Інше питання, а що, Росія відразу випустить її?" - сказав адвокат.

Нагадаємо, 5 квітня вирок Донецького міського суду Ростовської області щодо Савченко вступив в законну силу, оскільки жодна зі сторін не подала апеляцію на судове рішення.

Раніше захист Савченко оскаржив у ЄСПЛ законність її затримання, утримання в СІЗО, загрозу її життя в умовах слідчого ізолятора, а також відмову відпустити її на січневу сесію в ПАРЄ у 2015 році.

Європейський суду 13 лютого 2015 року просив Савченко терміново припинити голодування, оголошене їй у зв'язку з відмовою відпустити її на сесію ПАРЄ, надав пріоритет її зверненню до суду і зажадав від Росії надати інформацію щодо ситуації з українкою. У своїй відповіді Європейському суду Росія заявила про задовільний стан здоров'я Савченко.

Читайте також: Порошенко через консула поговорив із Савченко

Більше політичних новин читайте на <