Фейгін: Долю Сущенка вирішуватиме тільки Путін

Адвокат Марк Фейгін, який захищає затриманого на Росії за звинуваченням в "шпигунстві" українського журналіста Романа Сущенка, вважає, що звільнення його підзахисного можливе тільки через обмін і вирішити це може виключно президент Росії Володимир Путін
Depo.Влада
12 жовтня 2016 05:46
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає Depo.ua.

За його словами, питання про обмін не вирішують ні слідчий у цій справі, ні навіть начальник слідчого управління ФСБ Росії.

"У тій гострій ситуації, в якій перебувають відносини Росії і України, Росії та Заходу, ви ж розумієте, що ніхто не стане звільняти Сущенка просто так. Ось обмін одних на інших – це припустима конструкція. Тому я вважаю, що обмін – це та конструкція, яка припустима в цій ситуації, але просто для неї потрібно створювати умови", - сказав адвокат.

За словами Фейгіна, в російському суді, де справу розглядають як закриту через "державну таємницю", надій на виправдання Сущенка немає.

"Тому, відповідно, я бачу тут тільки політичне рішення, але воно можливе, тільки якщо будуть публічні передумови. Тобто якщо буде обурення тим, що журналіста представили як шпигуна, взяли, заарештували, незважаючи на очевидні публічні факти, – тоді російська сторона значно швидше піде на переговори і зрештою обмін, ніж якщо про нього взагалі нічого не скажуть уже…" - сказав адвокат.

Зокрема, припустив він, такий обмін міг би бути можливий при наявності політичного рішення, на затриману днями в Україні людину, яка, за твердженням Служби безпеки України, є агентом Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Росії.

Нагадаємо, що 30 вересня у Москві був затриманий за підозрою у шпіонажі паризький кореспондент інформагентства "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію. У ФСБ стверджують, що він на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави". В ГУР уже спростували ці звинувачення

7 жовтня Сущенку офіційно висунули звинувачення у шпигунстві

Верховна Рада узвалила заяву до парламентів світу з проханням тиснути на Росію задля звільнення затриманих там українських журналістів

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада