Фейгін: ФСБ обвинувачує Сущенка у "шпигунстві" за трьома епізодами

Федеральна служба безпеки Росії пред'явила офіційне обвинувачення журналісту Укрінформу Роману Сущенку, незаконно затриманому на Росії, у "шпигунстві" за трьома епізодами
Depo.Влада
7 жовтня 2016 18:43
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат українського журналіста Марк Фейгін, передає Depo.ua з посиланням на ефір "112 Україна".

"Справді, пред'явили обвинувачення за статтею 276 "шпигунство" Кримінального кодексу. У постанові буквально півтори сторінки, там три епізоди перераховані. Чесно кажучи, мене вони абсолютно не переконали, як і мого підзахисного, тому вину ми не визнаємо, про що було зазначено в протоколі", - сказав він.

За словами Фейгіна, Сущенко відмовився давати свідчення відповідно до статті 51 Конституції Росії. Фейгін наголосив, що має намір надалі письмово викласти позицію сторони захисту і, передусім, самого Романа, і представити через клопотання в матеріали слідства.

"Я можу сказати так, ФСБ нехай сама знайде можливість, оскільки я, звичайно, обмежений у можливостях того, щоб в деталі вдаватися щодо фабули обвинувачення, нехай ФСБ сама розповість, чому вона вважає ці докази переконливими. Я вважаю, що м'яч на їхньому боці", - наголосив він.

Нагадаємо, паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпигунство.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Згодом стало відомо, що українського журналіста на Росії захищатиме відомий адвокат Марк Фейгін. Зустрічі з підзахисним Фейгін зміг добитися тільки 4 жовтня

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада