Фаворит Жириновського і Скабєєвої: Чому за Зеленського агітують навіть в "ДНР"

В оточенні Володимира Зеленського всіляко заперечують проросійський ухил свого кандидата. Але його підтримка публічними особами з РФ та одіозними політиками в самій Україні свідчить проти Зе

Фаворит Жириновського і Скабєєвої: Чому…

От екс-"регіонал", нардеп Євген Балицький відверто зізнається своєму домашньому мелітопольському сайту і телеканалу: у першому турі віддав голос за представника "Опоблоку" Олександра Вілкула, а у другому голосуватиме за Зеленського, щоб не допустити другого терміну Порошенка. Зеленський для людини, яка голосувала за злочинні закони Януковича, це "надія на зміни".

В агітацію за Зе включився й ідеологічний загін Кремля – московські попи. Скандальний російський священик Всеволод Чаплін заявив, що "в інтересах Росії прихід до влади в Україні шоумена Володимира Зеленського, тоді як другий термін Петра Порошенка вкрай небажаний". У Твіттері закликає голосувати «за кого завгодно, тільки не за Порошенка» - бо в Росії цього не переживуть.

Такі заяви дуже резонують із тезами, прописаними в Кремлі. На російських телеканалах вже кілька місяців потирають руки в очікуванні зміну влади в Україні. При цьому Петрові Порошенку, якого в Москві відверто ненавидять, протиставляють саме Зеленського. Ось останній за часом епізод. 9 квітня у пропагандистському ток-шоу "60 минут" на телеканалі "Россия 1" з Ольгою Скабєєвою і Євгенієм Поповим перша частина ефіру була присвячена поливанню брудом Порошенка, а наступна – компліментам Зеленському. Гості програми не соромилися розхвалювати молодого кандидата, не наражаючись на ризик бути вигнаними зі студії, як це подекуди трапляється із ряженими українцями на російських телеканалах. Навіть одіозна Скабєєва не втрималася, дивлячись на відоме відео Зе, записане в Маріїнському парку: "Какой хороший, а? Искренний, искренний!", - вилетіло з рота, який досі у компліментах українським політикам помічений не був. Далі включали і матір Зеленського, яка російською, звісно, жалілася росіянам на Президента України, що нападає на її сина.

Для тих, хто морально готовий до перегляду російського ідеологічного продукту, – відео (слова Скабєєвої про Зеленського – з 11:56)

Про неафішовану позицію російських медіа щодо підтримки Зеленського, яка насправді є дуже помітною, можна судити з посту журналіста Айдера Муждабаєва. На своїй сторінці у Фейсбук він опублікував повідомлення про те, що топ-менеджерам "ЗМІ" кремлівського пропагандистського концерну "Газпром-Медіа", включаючи типу ліберальне "Ехо Москви", наказали розкручувати одного з кандидатів у президенти України. І опублікував скрін-копію спілкування в одному з групових чатів першого заступника редактора "Ехо Москви", головного редактора сайту Віталія Рувинського, який визначає інформаційну політику сайту. Той написав: "Только Зеленский, только хардкор", а також "Сменим, сменим власть. Наш кандидат – Зеленский". Має рацію Рувинський у ще одному своєму записі: "Вопрос к хохлам, что у них клоун лидирует по опросам".

Ще в січні на одному з московських FM-радіо заступник голови громадської ради Міністерства культури РФ Павло Пожигайло відверто заявляв: мовляв, діяльність Зеленського корисна для Росії аж настільки, що йому "треба дати орден дружби", бо "він топить Порошенка, який справді русофоб". І послався на відео, де комік виголошує промову під час поховання глави української держави, в саркастичній формі перелічуючи його "досягнення" – підвищення цін на газ, "кришування" грального бізнесу і будівництво житлового комплексу в охоронній зоні ЮНЕСКО. І хоч ім'я Петра Порошенка прямо не називається, російські ЗМІ приписали цю "роль" Порошенку.

При цьому Пожигайло не бачить причин відмовляти у фінансуванні фільмів компаній, пов'язаних з Володимиром Зеленським. Нагадаємо, програма розслідувань "Схеми" виявила, що у шоумена Володимира Зеленського, який заявив про свій намір брати участь у виборах президента України, досі існує кінобізнес на території Росії, хоча він запевняв, що закрив його ще у 2014 році. Про це йдеться у сюжеті на радіо "Свобода" "Зелена родина ру".

Далі – більше. Напередодні голосування в першому турі виборів президента України на Youtube було викладено відео, де одіозні російські актори – відомі прибічники терористів Донбасу Іван Охлобистін і Михайло Пореченков (останній "прославився" відео, де він стріляє по позиціях української армії в донецькому аеропорту) висловлюються на підтримку кандидата у президенти України Володимира Зеленського. Зі склянками в руках Охлобистін говорить: якщо Зеленський переможе на президентських виборах, то "буде їм винен". "Слава Україні. Крим наш... Все наше! Тільки Зеленський!", - кажуть актори. У відповідь Зеленський назвав російських акторів ідіотами, на що Охлобистін відповів: "Прикро. Ми вважали його розумною людиною. Ми не вважаємо його ідіотом".

На початку квітня слідом за Пореченковим з Охлобистіним ще один скандальний росіянин підтримав Зеленського. Політик Володимир Жириновський у ефірі шоу "60 хвилин" на телеканалі "Россия 1" заявив, що Володимир Зеленський імпонує йому як кандидат у президенти України. І навіть погодився визнати легітимність українських виборів, якщо на них переможе шоумен. "Ніхто в Росії не бажає перемоги Порошенка! Забудьте це слово! Ні про яку перемогу Порошенка навіть і говорити не треба! Але якщо там залишається Зеленський... Ну, ім'я його мені подобається, я теж Володимир, і Ленін був Володимир, і в Кремлі сидить Володимир. Карта чудова!" — сказав Жириновський. "Зеленський! Головне, щоб ніякого Порошенка! Тільки один Зеленський – молодий, чесний, чистий, енергійний. І він уже намалював карту! Я мрію, щоб Україна була такою!" – викрикнув російський одіозний політик, коментуючи момент серіалу "Слуга народу", де Україна подрібнена на області за прикладом терористичних "Л/ДНР".

Раніше в інтерв’ю пристаркуватий лідер російських ліберал-демократів ділився думкою про те, що Коломойський – це Березовський (російський олігарх, вплив якого на кремлівську політику в 90-ті роки був чи не вирішальним), і він "обозльон", що Порошенко його "викинув", відтак Саакашвілі і Коломойський будуть "добивати всіх людей Порошенка". "А Зеленський буде робити те, що скаже йому Коломойський, а Коломойський з нами може домовитися… йому потрібні гроші", - вважає "син юриста", пропонуючи повернутися до його давнього плану розчленування України.

Останніми днями Жириновський дещо відкоригував свої заяви. 8 квітня він написав у Твіттер: "Чим обернеться закінчення президентської кампанії в Україні? Порошенко поховає країну по-тихому, а Зеленський – з музикою і з жартами… Підсумок буде той самий: кінець Україні".

Головний російський комуніст Геннадій Зюганов теж радіє високому рейтингу Зеленського. Каже, український народ зробив "правильний вибір".

Днями кандидата в президенти України Зеленського підтримала так звана депутатка російської Держдуми від окупованого Криму Наталія Поклонська. В YouTube викладено її коментар, де вона каже: "Мені Зеленський подобається: він чудовий режисер, чудовий актор. Я дуже люблю його серіал "Свати". Ми з дитиною постійно дивилися». Каже, "Свати" допомагали їй заснути під час Євромайдану. Зауважимо, Зеленський не був режисером згаданого серіалу і не знімався у "Сватах".

Ще одне спостереження від колишнього «прокурора» окупованого Криму: "Його фільм "Слуга народу" – це не просто фільм. Уявляєте за скільки часу вони запланували його, аби вплинути на уми людей. Але тільки люди переплутали: життя – це не художній фільм. Такий трюк психологічний: вплив на підсвідомість. Команда у Зеленського напевно хороша». Добре хоч поки не побачила, що Зе мироточить… Це, мабуть, буде, якщо новий президент виправдає сподівання, які покладають на нього в Кремлі.

За Зе активно "топить" колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров – записав низку відео зі свого московського вигнання. Перед першим туром виборів він закликав українців голосувати за проросійських Юрія Бойка і Олександра Вілкула. А якщо хто в них сумнівається, то таким Азаров радить голосувати за "за нову людину, якою є Зеленський".

В інтернет є ціла низка роликів, де Азаров оцінює шанси Зеленського перемогти, каже, що коміки в українській політиці всі, а не лише Зе, повторює, що Порошенко «страну разваліл», радить, як "талановитій молодій людині" захистити свій результат у другому турі… Але це все лірика. Цікаво інше: у ток-шоу "Большая игра" на пропагандистському кремлівському "Первом канале" колишній прем’єр дає пораду майбутньому президенту: незважаючи на незаконність цього кроку, розпустити Верховну Раду, яка "давно не відображає настрої українського народу, оскільки обиралася на хвилі шовінізму і радикалізму, а ситуація кардинально змінилася". І додає: "Без нейтралізації Ради у Зеленського буде мало шансів щось змінити до осені". Варто звернути увагу на цю "рекомендацію": судячи з натяків, які надходять зі штабу Зе, про "секретний план для Ради", не виключено, що дідуся Азарова там почули.

У хорі прихильників «нового обличчя» чути й голоси колишніх регіоналів Олени Лукаш і Андрія Портнова. Перша була представником президента Віктора Януковича у Конституційному суді, міністром юстиції в уряді Азарова, другий – заступником глави президентської адміністрації Януковича, де займався питаннями судоустрою, до того – головним юристом команди Юлії Тимошенко, а після Майдану мешкає у Відні. Журналісти припускали, що правники президента-втікача співпрацюють із ЗЕ!командою. У штабі Володимира Зеленського це заперечують. Нагадаємо, одним із головних політичних консультантів Володимира Зеленського є Дмитро Разумков, який свою політичну кар’єру розпочав у Партії регіонів. Сайт Depo.ua розповідав про оточення Зе.

Тим не менше, Лукаш – мабуть, безкорисливо, з міркувань порятунку країни – перед виборами закликала не голосувати за кандидатів у президенти, які мають низький рейтинг, щоб не пропустити у другий тур Порошенка. Вся її стрічка у Фейсбук сповнена ненависті до нинішнього глави держави і такими от тезами про Зе: «Зеленський – це вже не кандидат. Це ідея. Це надія. Це завдання. Це шлях до очищення свинарника. Це їхній антирейтинг».

Мемом став пост у Telegram-каналі Портнова про те, що після виборів, на яких, на його думку, переможе Володимир Зеленський, в Україні пройде хвиля розправ над українським патріотами і активістами. "Думаю через кілька тижнів, крім зміни президента, в країні почнуть відбуватися ще деякі процеси. Вони торкнуться ключових активістів, патріотів, тітушок, підконтрольних силовикам банд, порохоботів і створених на офшорні гроші лідерів думок. Упевнений, вони почнуть потихеньку зникати. Хтось до в'язниці, хтось в еміграцію, хтось під диван, хтось в лікарню, а хтось взагалі ", - заявив Портнов. Може, щось знає, адже, як повідомив журналіст Юрій Ніколов, люди з оточення Портнова є спонсорами виборчої кампанії Зеленського. 

Наступним "віп-агітатором" ЗЕ!команди став "народний губернатор ДНР" Павло Губарєв. Він заявив: Зеленський обов'язково переможе у другому турі президентських виборів, бо за ним стоїть "частина системної еліти". А після перемоги, за його словами, питанням номер один на порядку денному "президента" Зеленського буде визнання незалежності Донбасу. "В українській Конституції буде прописано конфедеративне начало – повна бюджетна і політична автономія", - сподівається Губарєв. Він вважає, що Зеленський всю виборчу кампанію "тактовно і технічно" уникав питання про врегулювання конфлікту на Донбасі, бо його почали "клювати" за думку з цього приводу.

Губарєв щедрий на епітети "новому обличчю". Він каже, що Зеленський – "дуже об'ємна фігура", "глибокий артист", який "ввібрав в себе безліч мислеформ". Що ж, коли тебе хвалить така особистість, варто задуматися – що ти робиш не так…

На завершення повернемося до постів Лукаш. А вона, з-поміж іншого, пише про Зеленського: "…це міф. А з міфами боротися неможливо. Ніяк. І вони можуть вивалити на Зеленського та його виборців тонни <…>, але це вже ніяк не змінить розстановку сил». І тут слід визнати правоту юристки Януковича. Відсутність Зеленського у прямих ефірах і неможливість з перших вуст дізнатися про те, куди він і його оточення хочуть повести нашу країну, змушує кожного бачити в ньому те, що хоче. Насправді Зе, як зазначають його опоненти, - це "набір пікселів", майже віртуальний персонаж, відображення мрій і бачення майбутнього кожного його прихильника. Серед них є і відверто проросійські виборці. Вони чекають від свого лідера активного повернення до звичного їм середовища і цінностей. І відбиватися від проросійськості Зе стає все складніше

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook