UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Євросоюз потребує десятки тисяч українських заробітчан, – Пристайко

Деякі країни Європейського Союзу потребують десятки тисяч сезонних працівників з України

Таку заяву зробив віце-прем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко у інтерв'ю DW, передає Depo.ua.

"Зараз в основному ми говоримо про сільгоспроботи, бо вони мають певний календар, і це змушує уряди інших країн звертатися до нас... Тобто загалом ми говоримо від сотень до десятків тисяч людей з України (яких потребують на сезонні роботи в ЄС, – ред.)", – сказав Пристайко.

За його словами, до Австрії планується відправити 802 людини точно, до Фінляндії цього року на сільськогосподарські роботи поїдуть від 12 до 15 тисяч українців.

Деякі країни, зауважив Пристайко, не мають такої точної цифри. Наприклад, Німеччині важко сказати точну кількість працівників, оскільки кожна федеральна земля запрошує по-своєму.

"Ми зараз говоримо про відновлення спецрейсів переважно з партнерами з ЄС. Вилетіли рейси на Лондон, Хельсінкі, рейси до Німеччини. Є також домовленість про певну кількість робітників в Ізраїлі", – розповів віце-прем'єр.

Водночас він зауважив, що питання працевлаштування за кордоном українських робітників залежить від роботодавців із тих країн, де люди звикли працювати. Уряд України, за його словами, не обмежує нікого, а лише намагається надати цьому руху координацію.

Пристайко також зазначив, що уряд України ніяк не перевіряє тих, хто планує їхати працювати за кордон.

"Ми не перевіряємо контрактів, не допомагаємо або не заважаємо ці контракти укладати. Не запитуємо, чим збираються займатися люди, не з'ясовуємо скільки їм платять", – сказав він.

Віце-прем'єр-міністр додав, що єдине, що відбувається між урядами, – це узгоджується кожен чартерний рейс, що має здійснити політ. Інші умови, які висуває уряд України для працевлаштування українських громадян за кордоном, зумовлені коронавірусом.

"Тому серед таких умов є організований виїзд людей на період більше 3 місяців. Щоб це дійсно було організоване працевлаштування і щоб та людина, яка виїхала, не повернулася наступного дня. Також є умова медичного страхування українських громадян", – додав Пристайко.

Нагадаємо, Польщі передрікають катастрофу без українських заробітчан, оскільки в сезон збирання фруктів та овочів без них буде дуже складно зібрати врожай у Польщі.

Напередодні посольство Великої Британії в Україні повідомило, що українці не зможуть покидати межі країни без окремого дозволу Міністерства закордонних справ. Однак у МЗС заявили, що не забороняли українцям виїжджати за кордон.

Дещо раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не блокуватиме виїзд заробітчан за кордон при умові надання країною-замовником контракту на роботу хоча б на три місяці.

5 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що зацікавлені в українських працівниках роботодавці за кордоном мають укладати контракт щонайменше на три місяці.

8 травня 200 українських заробітчан відпустили до Австрії.

Читайте також: Українські заробітчани в Італії можуть отримати посвідку на проживання: Що про це відомо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme