Євросоюз пом'якшив Греції умови виплати боргів

Брюссель схвалив заходи допомоги економіці Греції
Depo.Влада
6 грудня 2016 08:26
ФОТО: depo.ua

Міністри фінансів країн-членів ЄС схвалили ряд заходів, покликаних допомогти економіці Греції впоратися зі збільшенням виплат за відсотками. Крім іншого, продовжені терміни з виплати частини боргів, пише Depo.ua з посиланням на DW.

Як повідомив комісар ЄС з економічних та монетарних питань П'єр Московічі, досягнута домовленість повинна мати "вирішальне значення для здатності Греції обслуговувати свої борги".

Раніше, в середині 2015 року, європартнери дійшли згоди про надання Греції третьої програми допомоги в розмірі 86 млрд євро. У травні 2016 міністри фінансів погодилися на короткий час звільнити Афіни від сплати відсотків. Про подальші послаблення при обслуговуванні боргу мова може зайти лише в середині 2018 року.

На думку директора Європейського стабілізаційного фонду (ESM) Клауса Реглінга, досягнуті домовленості є "важливим кроком до поліпшення здатності Греції обслуговувати свої борги". Все це може привести до того, що загальний борг Греції до 2060 року може скоротитися на 20% по відношенню до ВВП. Заразмомент борги Греції становлять 315 млрд євро, що відповідає 180% порівняно з ВВП.

Раніше в жовтні ESM схвалив перерахування Греції чергового траншу кредиту в розмірі 2,8 мільярда євро. Рада директорів фонду прийняла це рішення на підставі того, що Афіни постійно демонструють прогрес у проведенні необхідних реформ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада