ЄСПЛ визнав понад 500 позовів українців через агресію Росії

Наразі в ЄСПЛ вже визнано прийнятними більш ніж 500 позовів резидентів України щодо порушення їхніх прав під час агресії Росії, нині триває збір доказової бази
Depo.Влада
15 липня 2015 09:53
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у коментарі Мін'юсту України у зв'язку з рішенням Конституційного Суду Росії, згідно з яким російська конституція буде пріоритетом при правових колізіях з виконанням рішень Європейського Суду з прав людини, передає depo.ua.

Міністерство юстиції зазначає, що усі спроби обґрунтувати відмову виконувати "незручні" для Росії рішення ЄСПЛ є яскравим доказом того, що правлячий у цій країні режим добре усвідомлює системний характер порушення Росією прав людини. Це стосується як її власного населення, так і мешканців окупованих територій, полонених та заручників.

"Такі дії мають єдину реальну мету - унеможливлення притягнення Росії до відповідальності. Адже ця держава сьогодні є не лише агресором, але й впорядкованою системою насильства, що постійно, грубо та зухвало порушує норми міжнародного права та прав людини", - повідомляє Мін'юст.

Також МЗС України оприлюднило коментар з приводу рішення Конституційного суду Росії, який постановив, що у разі колізії між Конституцією РФ і рішенням ЄСПЛ пріоритет матимуть норми російської Конституції. У таких випадках Росія відмовлятиметься від виконання "спірних" рішень Суду. Оцінку ж конституційності рішень ЄСПЛ даватиме Конституційний суд РФ на підставі звернення державних органів Російської Федерації. В МЗС заявили, що Росія таким чином намагається уникнути покарання за порушення прав людини в Криму і на Донбасі.

 

Більше новин про політику читайте у рубриці Влада.depo.ua.


Мітки: Росія, ЄСПЛ