Європейські лідери тиснуть на Україну, побоюючись відновлення боїв, - FT

Німеччина, Франція і Великобританія тиснуть на Київ у питанні швидкої імплементації Мінських угод про припинення вогню, побоюючись поновлення російської агресії
Depo.Влада
27 квітня 2015 18:48
ФОТО: depo.ua

Про це пише британська газета Financial Times. За інформацією журналістів видання, останні заяви європейських чиновників свідчать про бажання знизити напругу у відносинах з президентом РФ Володимиром Путіним, навіть ціною роздратування Києва, передає depo.ua з посиланням на "Новое Время".

Дипломати ЄС визнають, що бойовики порушують Мінські домовленості набагато частіше, ніж Київ, однак закликають президента Петра Порошенка дотримуватися угоди і виконувати їх політичну частину.

За словами одного з німецьких дипломатів, Києву потрібно бути більш схильним до співпраці. "Уряд Німеччини розмовляє з обома сторонами, але особливо з Україною, оскільки, якщо Київ не зробить те, що потрібно, росіяни завжди знайдуть можливість відновити конфлікт", - пояснює він.

Крім того, Берлін стурбований, що Київ затягує з подальшою реалізацією цих тендітних домовленостей, які, крім припинення вогню і відведення важкого озброєння, передбачають децентралізацію влади в країні.

Автори статті нагадують, що під час зустрічі з Порошенком минулого тижня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що єдиним вирішенням ситуації на сході є повна імплементація Мінських угод.

У Великобританії підкреслюють, що Україна повинна виконати передбачені домовленостями зобов'язання, щоб не дати Россі шансу піддати себе критиці, йдеться в статті.

Мітки: бойовики