Європейські лідери тиснуть на Україну, побоюючись відновлення боїв, - FT

Німеччина, Франція і Великобританія тиснуть на Київ у питанні швидкої імплементації Мінських угод про припинення вогню, побоюючись поновлення російської агресії

Про це пише британська газета Financial Times. За інформацією журналістів видання, останні заяви європейських чиновників свідчать про бажання знизити напругу у відносинах з президентом РФ Володимиром Путіним, навіть ціною роздратування Києва, передає depo.ua з посиланням на "Новое Время".

Дипломати ЄС визнають, що бойовики порушують Мінські домовленості набагато частіше, ніж Київ, однак закликають президента Петра Порошенка дотримуватися угоди і виконувати їх політичну частину.

За словами одного з німецьких дипломатів, Києву потрібно бути більш схильним до співпраці. "Уряд Німеччини розмовляє з обома сторонами, але особливо з Україною, оскільки, якщо Київ не зробить те, що потрібно, росіяни завжди знайдуть можливість відновити конфлікт", - пояснює він.

Крім того, Берлін стурбований, що Київ затягує з подальшою реалізацією цих тендітних домовленостей, які, крім припинення вогню і відведення важкого озброєння, передбачають децентралізацію влади в країні.

Автори статті нагадують, що під час зустрічі з Порошенком минулого тижня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що єдиним вирішенням ситуації на сході є повна імплементація Мінських угод.

У Великобританії підкреслюють, що Україна повинна виконати передбачені домовленостями зобов'язання, щоб не дати Россі шансу піддати себе критиці, йдеться в статті.

Мітки бойовики