"Європейська Солідарність" внесе у парламент постанову про звільнення політв'язнів нинішнього режиму

Нардепи від "ЄС" Володимир Ар'єв та Марія Іонова, яких не пустили на засідання суду у справі убивства журналіста Павла Шеремета, заявили, що будуть ініціювати створення ТСК у справі Шеремета, а також від імені своєї політсили внесуть у Раду постанову про звільнення політв'язнів

"Європейська Солідарність" внесе у парла…

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "ЄС".

Нардепи від "ЄС" Володимир Ар'єв та Марія Іонова заявили, що їхня політсила ініціює постанову Ради, у якій ітиметься про необхідність звільнення усіх політв'язнів.

"Ми за те, щоб винні у справі Шеремета були знайдені, а невинні люди були звільнені. Тому що вже більше року Антоненко в тюрмі, сім місяців просиділа в тюрмі Юля Кузьменко, і Яна під домашнім арештом біля шести місяців. І зараз продовжують тримати Андрія за гратами як політичного в’язня Зеленського", – зазначила Марія Іонова.

Нардепи поінформували, що на засідання у Шевченківський суд не допустили, порушивши чинне законодавство. 

"Чергове судилище над Андрієм Антоненком, Юлією Кузьменко та Яною Дугарь – і знову народних депутатів не пустили до зали судового засідання, попри існуюче законодавство щодо статусу народного депутата", – розповів про ситуацію Володимир Ар’єв.

Нардепи зазначили, що вони від імені своєї політсили ініціюють проект постанови щодо звільнення політичних в’язнів в Україні. У постанові йтиметься не тільки про підозрюваних у справі Шеремета, а і волонтерки із позивним "Фортуна", взагалі дуже багатьох волонтерів, колишніх учасників АТО, "яких сьогодні влада Зеленського кидає за грати", – зазначив Ар’єв.

"Європейська Солідарність", за словами Іонової, буде наполягати на розгляді цієї постанови у парламенті. 

"Тому що ми бачимо, куди Україна скочується, права людини не захищаються. Президент, який говорить про начебто європейські цінності і європейські принципи, сам їх абсолютно зраджує", – наголосила нардепка.

Також Ар'єв повідомив, що "Євросолідарність" вимагатиме створити ТСК у справі Шеремета та у справі зриву спецоперації по "вагнерівцям". Крім того, "ЄС" звернеться до відповідних міжнародних інстанцій. "Піднімати це питання в ПАРЄ, ОБСЄ, піднімати це питання на черговій сесії ЄвроНЕСТ Східного партнерства Європейського Парламенту. Влада України тримає політичних в’язнів. І міжнародна спільнота повинна докласти всіх зусиль для того, щоб ці люди були звільнені, а Кримінальний кодекс припинили використовувати для того, щоб зводити політичні рахунки", – запевнив Володимир Ар’єв.

Нагадаємо, 2 лютого усім трьом обвинуваченим у справі Шеремета продовжили запобіжні заходи до початку квітня.

Довідка: Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху автомобіля. Слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. В Україні одразу ж створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр фігурантам справи: лікарю і волонтеру Юлії Кузьменко, медсестрі парашутно-десантного батальйону Яні Дугар і ветерану АТО Андрію Антоненку.

У вересні 2020 року обвинувальний акт щодо них направили до суду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme