Європарламентарі закликали Нідерланди до безумовної згоди на асоціацію з Україною

Група депутатів Європарламенту закликала Нідерланди ратифікувати Угоду між ЄС і Україною без додаткових обмежень
Depo.Влада
14 грудня 2016 16:47
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві групи євродепутатів, переданій "Укрінформу" прес-службою глави фракції "зелених" в Європарламенті, депутата від Німеччини Ребеки Хармс, передає Depo.ua.

"Було б серйозною помилкою сигналізувати знову українському народу, що ЄС хоче тримати його на відстані", - констатується в документі.

Підписанти нагадують, що на Євромайдані тисячі людей стояли саме за європейське майбутнє своєї країни.

"І відтоді українська влада довела своє прагнення бути надійним партнером для ЄС", - вважають депутати, наголошуючи, що тепер Європейський Союз повинен мати відповідальність перед країною. 

"Замість висловлення недовіри і образи ми повинні підкреслити нашу готовність співпрацювати з українцями за демократію, стабільність і верховенство закону", -  наголошується заяві.

Вимоги, висунені прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, на їх думку, дають "сигнал до роз'єднання замість надійної співпраці".

На думки європаламентарів, запропонована Нідерландами процедура ухвалення декларації підриває договір ЄС з Україною і в цілому відносини між ними.  У цьому є ризик розчарувати передусім громадянське суспільство України, що намагається зміцнити демократію і верховенство закону і може посилити вплив Кремля, вважають євродепутати.

"Тоді як, щоб ставити нові перешкоди на шляху, ЄС повинен сприяти його взаємодії з Україною і чітко пояснити громадянам Європи, чому це в інтересах самого Європейського Союзу", йдеться в заяві. 

"Ми віримо в те, що будь-які потенційні політичні і правові рішення жодним чином не повинні містити будь-яких  додаткових обмежень для співпраці з європейською Україною", - наголошується документі.

А пропозицію прем'єра Нідерландів Раді ЄС обговорити цього тижня чіткі межі подальших взаємовідносин між Україною і Євросоюзом ці депутати вважають "дуже проблематичною".

Нагадаємо, Нідерланди пропонують ухвалити окрему декларацію до Угоди про асоціацію, яка, натомість, не має вносити зміни до тексту документа.

Згодом ЗМІ повідомили, що в ЄС таки прислухаються до вимог уряду Нідерландів щодо обмежень для України.

13 грудня посол ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі прогнозує досягнення компромісу з Нідерландами щодо Угоди про асоціацію з Україною за два-три дні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада<