Європарламент закликав Гаазький трибунал взятися за злочини окупантів Криму

Європейський парламент закликав Гаазький трибунал розслідувати злочини в Криму з часів його окупації Російською Федерацією
Depo.Влада
4 лютого 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції Європарламенту, повідомляє depo.ua.

"(Європарламент) закликає міжнародне співтовариство, у тому числі Гаазький трибунал почати розслідування потенційних злочинів під час незаконного анексії Криму і після цього", - зазначили євродепутати.

Вони також закликали до покращення доступу для моніторингу міжнародних правозахисних організацій у всіх випадках серйозних порушень прав людини в Криму; а до уряду України звернулися з проханням використовувати всі наявні засоби для розслідування і судового переслідування військових злочинів, вчинених на території Криму.

У Європарламенті констатували, що ситуація з правами людини в Криму, особливо ситуація з правами кримських татар різко погіршилася, а кримськотатарські інтелектуали, журналісти і прості громадяни, які не згодні з російськими властями, регулярно зникають і знаходяться мертвими зі слідами тортур. Російська влада досі утримує в ув'язненні Ахтема Чийгоза, Алі Асанова, Мустафу Дехерменджи, які 26 лютого 2014 взяли участь у мирній акції перед місцевим парламентом Криму на захист своєї батьківщини проти російських окупаційних військ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада