Європарламент вимагає від Росії звільнити Савченко і погрожує санкціями

Сьогодні Європейський парламент прийняв резолюцію із закликом до російської влади негайно звільнити українську льотчицю і народного депутата України Надію Савченко, яка незаконно утримується як військовополонена
Depo.Влада
30 квітня 2015 19:06
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Європарламент закликає до негайного й безумовного звільнення Надії Савченко, засуджує Російську Федерацію за незаконне викрадення, утримання вже близько року у в'язниці та проведення розслідування щодо Надії Савченко, вимагає, щоб російське керівництво виконувало свої міжнародні зобов'язання у рамках Мінських домовленостей», - йдеться документі.

У резолюції зазначається, що Росія не має жодних юридичних підстав або юрисдикції для проведення будь-яких дій проти Савченко, у тому числі її ув'язнення та висунення обвинувачень.

"Європарламент вважає, що утримання Надії Савченко як військовополоненої у в'язниці в Росії є порушенням Женевської конвенції. Наголошує, що відповідальні за її незаконне ув'язнення у Росії можуть бути піддані міжнародним санкціям за такі дії", - підкреслюється у резолюції.

Крім того, Європарламент вказав російській владі на її пряму відповідальність за стан здоров'я і безпеки Савченко та закликав допустити до неї незалежних міжнародних лікарів.

Європарламентарі нагадують, що народний депутат України Надія Савченко є також членом української делегації у ПАРЄ, а відтак наділена міжнародними імунітетом.

Депутати також закликали російське керівництво негайно звільнити усіх інших українських громадян, які незаконно утримуються в РФ.

Крім цього, Європарламент звернувся до президента Франції, канцлера Німеччини, відповідних міністрів закордонних справ порушити питання про звільнення Савченко під час засідань з імплементації Мінських домовленостей у "нормандському" форматі.

Нагадаємо, що 22 квітня россійські правоохоронці звинуватили Надію Савченко у незаконному перетині російського кордону

А 24 квітня Слідчий комітет Росії висунув Савченко остаточне звинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.33, п.п. "а, е, ж, л" ч .2 ст.105, ч.5 ст.33, ч.3 ст.30, п.п. "а, е, ж, л" ч.2 ст.105, ч.1 ст.322 КК РФ (пособництво у вбивстві двох і більше осіб, пособництво в замаху на вбивство двох і більше осіб загальнонебезпечним способом, з мотивів політичної ненависті, вчинене групою осіб, незаконний перетин кордону Росії.