Європарламент прискорить розгляд питання про безвіз для України

Європейський парламент прискорить розгляд питання про введення безвізового режиму з Україною
Depo.Влада
25 травня 2016 23:17
ФОТО: depo.ua

Про це під час телефонної розмови з Петром Порошенком заявив президент ЄП Мартін Шульц, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президент.

Президент Європарламенту привітав главу держави і український народ із звільненням Надії Савченкоа.

"Це чудова новина для друзів України, які протягом двох років боролися за її звільнення з російського полону. Це перемога президента України і всього українського народу", - зазначив Мартін Шульц.

Петро Порошенко висловив надію на подальшу рішучу підтримку з боку Європарламенту в питанні звільнення всіх українських громадян, які незаконно утримуються в Росії, а також продовження тиску на російську сторону для повного виконання нею і інших положень Мінських домовленостей.

Мартін Шульц висловив стурбованість ситуацією з безпекою на Донбасі і засудив збільшення кількості обстрілу українських позицій з боку проросійських бойовиків. Він зазначив, що в цих умовах санкції проти Росії не можуть бути скасовані, ні пом'якшені.

Президент Європарламенту підтвердив послідовну підтримку з боку Європарламенту у питанні якнайшвидшого надання Україні безвізового режиму. "Розгляд законодавчих пропозиції Європейської Комісії щодо лібералізації візового режиму з Україною в Європарламенті розпочнеться вже завтра. Ми зробимо все можливе для якнайшвидшого завершення цього процесу", - зазначив Мартін Шульц.

Президент України закликав бік ЄС до справедливого розгляду питання про надання українцям права на безвізові поїздки в ЄС.

Глава держави повідомив про прогрес України у впровадженні реформ. У свою чергу президент Європарламенту високо оцінив реформаторські зусилля президента і запевнив у незмінною і всебічної підтримки України з боку Європейського Союзу.

Петро Порошенко і Мартін Шульц домовилися продовжити координацію дій з актуальних питань взаємодії між Україною та ЄС в рамках політичних консультацій високого рівня 27 червня в Брюсселі.

Нагадаємо, комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ проведе перші слухання щодо візової лібералізації для України у четвер, 26 травня. 

Доповідачем з питання візової лібералізації з Україною виступить Марія Габріель.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада