Європарламент почав розслідування "офшорного скандалу"

Європейський парламент створив комісію з розслідування матеріалів про офшори в Панамі
Depo.Влада
9 червня 2016 16:43
ФОТО: depo.ua

Розслідування спрямоване на виявлення зв'язків між чиновниками Євросоюзу та урядів держав-членів організації з панамським реєстратором офшорів Mossack Fonseca, передає depo.ua з посиланням на прес-реліз організації.

До комісії увійшли 65 євродепутатів від різних політичних фракцій. Їм доведеться за 12 місяців вивчити мільйони документів і підготувати доповідь зі своїми висновками.

Перше засідання комісії відбудеться вже цього літа.

Нагадаємо, що 3 квітня Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн. Всього в зборі інформації та підготовці доповіді брали участь 380 журналістів із майже 80 країн світу. У розслідуванні журналісти посилаються на "безпрецедентний витік мільйонів документів" з бази даних Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми.

Згідно з матеріалами,  президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст. Однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.  Також з'явилася інформація про бізнес-зв'язки глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським високопосадовцем

Згодом Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована вчора, 9 травня, в 21:00 по Києву. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тис. офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада