Європарламент надішле своїх спостерігачів на місцеві вибори

Посол ЄС Ян Томбінський повідомив, що Європейський парламент планує надіслати своїх представників в Україну
Depo.Влада
7 вересня 2015 21:19
ФОТО: depo.ua

Сьогодні відбулася робоча зустріч голови ЦВК Михайла Охендовського з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом та главою представництва Євросоюзу в Україні Яном Томбінським, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу секретаріату комісії.

Як зазначається в повідомленні, сторони обговорили широке коло питань, пов'язаних з підготовкою проведення місцевих виборів 25 жовтня 2015 року.

Окрім іншого, Охендовський поінформував співрозмовників, що в Комісії налагоджена вже багаторічна тісна та ефективна співпраця з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) щодо навчання членів виборчих комісій.

ЦВК планує продовжувати цю роботу і зараз. Адже, враховуючи, що в результаті ухвалення нового закону суттєво змінилася виборча система, за якою проводитимуться ці вибори, члени територіальних та дільничних виборчих комісій потребують серйозної підготовки до виконання своїх обов'язків.

Торкнулися співрозмовники й питання міжнародного спостереження за цьогорічними місцевими виборами. Зокрема, посол Ян Томбінський повідомив, що планує надіслати своїх представників в Україну й Європейський парламент.

"Так, це не зовсім звична практика для Європарламенту - надсилати своїх спостерігачів на місцеві вибори. Але з огляду на нинішню ситуацію у вашій державі ми підемо на такий крок. І, вважаю, він буде виправданим", - зазначив він.

Своєю чергою Пайєтт висловив серйозне занепокоєння ситуацією в Харківській області, де територіальне управління юстиції відмовляється реєструвати місцеві організації політичної партії "Опозиційний блок", що унеможливлює участь її представників у місцевих виборах. 

Також посол США звернувся і до питання проведення місцевих виборів на контрольованих українською владою територіях Донецької та Луганської областей. І додав при цьому, що при їх проведенні дуже важливо дотримуватися найвищих європейських виборчих стандартів.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua.