Європа зараз не поведе себе як у 1939 році, - Туск

Країни-члени ЄС знову зіткнулися зі злом, як напередодні Другої світової війни, але на цей раз Європа зможе себе повести по-іншому
Depo.Влада
7 травня 2015 23:32
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН, про це глава Ради Європейського Союзу Дональд Туск заявив сьогодні в Гданську під час політичної дискусії на тему уроків з Другої світової війни.

Він зазначив, що під час європейських дискусій все частіше стали з'являтися тема "війни, смерті і крові", підкресливши, що неможливо передбачити, що може принести майбутнє.

У той же час, на його переконання, Європа сьогодні зможе вести іншу політику, ніж напередодні Другої світової війни.

"Глибоко вірю, що Європа інакше, ніж в 1939 році, може бути відповідальна, європейці можуть відчути себе відповідальними за весь континент, а не тільки за свій народ", - сказав він.

Туск звернув увагу, що європейські політики теж усвідомлюють наслідки своїх дій, нагадавши, що мало хто приїхав на організований російською владою парад в Москві.

"Ми почали думати, яку перемогу на увазі в майбутньому організатор параду", - зазначив він.

Глава Ради ЄС також висловив переконання, що Європа може бути сильною і зазначив, що до неї необхідно ставитися з повагою.

"Після сьогоднішньої зустрічі у мене більше віри, що Європа відповідальна, горда тим, ким вона є, і сильна", - резюмував Туск.

Нагадаємо, Генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд вирішив відхилити запрошення президента Росії Володимира Путіна взяти участь у параді з нагоди відзначення 70-ї річниці закінчення Другої світової війни