Єврокомісія звинувачує Росію у тиску на переговорах у Брюсселі

Рішення Росії про призупинення зони вільної торгівлі з Україною стало «елементом тиску» на тристоронніх переговорах, що завершилися у Брюсселі
Depo.Влада
21 грудня 2015 21:15
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Єврокомісії, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Дії Росії "порушили умови", погоджені міністрами для участі в переговорах, зазначає ЄК.

"Будь-які погрози або відповідні заходи з боку Росії суперечать меті та духу цих переговорів", - йдеться в заяві.

Єврокомісія у свою чергу запропонувала провести ще одну зустріч тристоронньої робочої групи після 1 січня 2016 року, щоб "знайти практичні рішення конкретних проблем, піднятих Росією". ЄК також висунула умову нових переговорів, згідно з яким Росія не повинна вживати подальших заходів щодо України.

Нагадаємо, Україна, Євросоюз і Росія сьогодні, 21 грудня, проводили тристоронню зустріч у Брюсселі для досягнення домовленості про незастосування торгових обмежень з боку РФ щодо нашої країни в зв'язку з імплементацією зони вільної торгівлі з ЄС.

Президент Росії Володимир Путін 16 грудня підписав указ про припинення з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі між Росією та Україною, який діяв у рамках ЗВТ СНД.

Євросоюз і Україна не мають наміру відкладати введення зони вільної торгівлі, яка почне діяти з 1 січня 2016 року, і вносити які-небудь зміни в текст Угоди про асоціацію.

Читайте також: Клімкін: Медведєв "підставив" російську делегацію на переговорах у Брюсселі