Єврокомісія закликала Росію скасувати обмеження українського транзиту

Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства Йоханесс Ган закликає Росію відмовитись від обмежень транзиту українських товарів
Depo.Влада
12 липня 2016 14:57
ФОТО: depo.ua

Про це Ган сказав журналістам в Києві, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Я не згоден з подібними заходами. Закликаю Росію передумати", - сказав комісар Європейського Союзу.

Ган зазначив, що розуміє спокусу для України зробити те ж в помсту, проте, на його думку, це не піде на користь економічному розвитку.

Нагадаємо, Володимир Путін 1 січня 2016 року видав указ, що встановлює, що міжнародні транзитні автомобільні та залізничні перевезення вантажів з України на територію Казахстану через територію Росії здійснюються тільки з території Білорусі із застосуванням пломб на основі технології глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС та при наявності у водіїв облікових талонів.

3 липня був оприлюднений указ Путіна від 1 липня, який посилює ці норми. Тепер вони поширюються і на транзит в Киргизьку Республіку, а також вводиться повна заборона транзиту товарів "під ембарго".

Уряд України від 4 липня заявив про намір негайно ввести відповідні заходи на посилення торгової війни Росії, проте поки лише продовжив до кінця 2017 року ембарго на ряд російських товарів.

Згідно з даними Мінекономрозвитку, необгрунтовані економічні дії Росії за підсумками січня-квітня 2016 року вже привели до скорочення українського експорту в Казахстан на 47,9% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада