Єврокомісія закликала Раду ухвалити всі закони для скасування віз

Єврокомісія оцінить закликає Україну ухвалити всі закони, необхідні для лібералізації візового режиму, зокрема щодо протидії дискримінації на роботі

Про це йдеться в коментарі Європейської комісії, переданому УНІАН, повідомляє depo.ua.

В ЄК нагадали, що Верховна Рада України ухвалила низку законів, спрямованих на вдосконалення процедур повернення активів, отриманих злочинним шляхом. "Україна взяла на себе зобов'язання створити національний офіс з повернення активів, а також управління заарештованими і конфіскованими активами та ефективної міжвідомчої координації у створенні реєстру активів.

Це голосування було важливою можливістю прийняти жорстке законодавство для покращення повернення активів. Європейська комісія проведе ретельну оцінку ухваленого тексту, враховуючи внесені поправки", - зазначається в коментарі.

Разом з тим Європейська комісія очікує, що Україна "ухвалить законодавство, яке дозволить поліпшити правові та інституціональні рамки щодо повернення активів відповідно до стандартів ЄС та Плану дій з лібералізації візового режиму і яке запропонує необхідні гарантії для створення відповідної системи повернення активів".

"Комісія також очікує, що будуть прийняті законодавчі акти для вирішення інших важливих питань, які стосуються Плану дій щодо лібералізації візового режиму, таких як пряма заборона дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації в Трудовому кодексі, яка не отримала необхідної більшості в Раді. Ми закликаємо Раду та українську владу продовжувати зусилля, щоб виконати зобов'язання в рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму", - зазначили в Єврокомісії.

Нагадаємо, що вчора народні депутати провалили  законопроект "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу). Судячи з голосування, багатьом депутатам не сподобалася норма про неможливість трудової дискримінації за сексуальною орієнтацією. Однак ЄС  вимагає ухвалити цю норму для лібералізації візового режиму. 

Сьогодні цей закон вкотре спробують прийняти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme