Євродепутат: Україна зробила все для отримання безвізу

Комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ (LIBE) пропонують затвердити пропозицію про внесення України до перелік країн, з якими ЄС запроваджує безвізовий режим
Depo.Влада
5 вересня 2016 18:58
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на засіданні комітету заявила доповідач з українського питання у LIBE євродепутат Марія Габріель, передає depo.ua.

"Україна досягла необхідного прогресу і виконала всі необхідні критерії", - сказала вона.

Габріель відзначила, що діалог з лібералізації візового режиму виявився ефективним інструментом для втілення складних реформ в сфері судочинства та внутрішніх справ.

Вона нагадала, що в Україні були створені три ключові інститути для боротьби із корупцією.

Також доповідачка згадала про міграційні ризики, зазначивши, що станом на сьогодні відмови у візах ЄС для українських громадян не перевищують 2%.

"Голосуючи за цю пропозицію, Європейський парламент підтвердить принцип, що кожна країна у разі виконання всіх необхідних критеріїв, може отримати лібералізацію візового режиму", - заявила Габріель.

У той же час вона наголосила, що Україна має продовжувати розпочаті реформи і відповідати необхідним критеріям після надання безвізового режиму.

Нагадаємо, Комітет з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ грає головну роль у схваленні безвізового режиму в Європарламенті.

Голосування по Україні на засіданні комітету у вівторок не було, за процедурою, воно має пройти під час третього розгляду питання, що може відбутися наприкінці вересня.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада