ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити 52,5 тис. євро по трьом справам

Європейський суд з прав людини визнав Росію винною відразу по трьох справах і зобов'язав її виплатити сумарно 52,5 тис. євро трьом заявникам
Depo.Влада
4 жовтня 2016 23:32
ФОТО: depo.ua

12,5 тис. євро Росія повинна виплатити засудженому на 2 роки по "Болотній справі" Ярославу Бєлоусову, передає Depo.ua з посиланням на рішення суду.

Суд визнав, що вирок російського суду порушив право Булоусова на свободу зібрань, і закликає переглянути цей вирок.

ЄСПЛ постановив, що в його справі було порушено чотири статті Європейської конвенції про захист прав людини: стаття 3 – заборона катувань, стаття 5 – право на свободу та особисту недоторканність, стаття 6 – право на справедливий судовий розгляд, стаття 11 свобода зібрань та об'єднань.

Білоусова в 2014 році засудили до 2 років і 3 місяців позбавлення волі. Він вже вийшов на свободу.

Ще 20 тис. євро ЄСПЛ постановив виплатити сестрі Володимира Климова, померлого в 2015 році від раку в тюремній лікарні забайкальської ІК-5, говориться в рішенні суду.

Суд вирішив, що уряд РФ не виконало свої зобов'язання: оперативно не направило тяжкохворого чоловіка в спеціалізовану лікарню і не дало оглянути його незалежним лікарям.

Ще 20 тис. євро повинні бути виплачені Ірині Майленской - матері померлого від ВІЛ в колонії Свердловської області засудженого.

Суд прийшов до висновку, що російська влада порушила статтю 3 (в частині ненадання медичної допомоги) та ст. 34 (Перешкоджання звернення до ЄСПЛ) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада