ЄСПЛ виніс рішення у справі Майдану: Україна відповідальна за порушення прав громадян

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у низці справ щодо подій Революції Гідності, у якому визнав численні порушення прав людини та відповідальність держави Україна за смерть принаймні одного протестувальника

ЄСПЛ виніс рішення у справі Майдану: Укр…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Суд, зокрема, виніс рішення у справах Шморгунов та інші проти України, Луценко і Вербицький проти України, Кадура і Смалій проти України, Дубовцев та інші проти України і Воронцов та інші проти України.

"ЄСПЛ одноголосно постановив, що в рамках цих справ було багаторазово порушено статтю 3 (заборона тортур і нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Європейської конвенції про права людини, пункти 1 і 3 статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), статтю 11 (свобода зібрань та асоціацій), статтю 2 (право на життя) і статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя)", – зазначає видання.

Суд, зокрема, встановив, що українська влада свідомо застосовувала жорстоке поводження і що держава Україна несе відповідальність за вбивство принаймні одного протестувальника.

"Суд встановив, що не було проведено ефективного розслідування викрадення, жорстокого поводження та смерті брата пана Вербицького (Юрія Вербицького, який був викрадений разом з Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбитий після катувань, – ред.), зазначивши, зокрема, що національна влада кваліфікувала це як вбивство, і за нього відповідальна держава", – сказано у рішенні.

Також, відповідно до рішення суду, багато затримань протестувальників були свавільними. ЄСПЛ вважає, що влада спочатку навмисно намагалися зірвати мирні протести, використовуючи для цього надмірне насильство і незаконне затримання.

В цілому суд зазначив, що виявлені порушення були стратегією з боку влади, а розслідування подій на Майдані у багатьох випадках було неефективним.

Суд констатував відсутність на сьогодні незалежного і ефективного механізму в Україні для розслідування злочинів, скоєних співробітниками правоохоронних органів і недержавних агентів (тітушок) під час подій на Майдані.

Україна повинна виплатити деяким заявникам компенсацію матеріальної та моральної шкоди, а також покрити судові витрати.

Копію прес-релізу також оприлюднив у соцмережах народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко. 

Нагадаємо, 14 січня Європейський суд із прав людини оголосив рішення Великої палати у справі України проти Росії щодо Криму. Цим рішенням ЄСПЛ визнав прийнятною справу "Україна проти Росії" (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"