ЄСПЛ відкрив справу за скаргою "діамантового прокурора" Корнійця

Європейський суд з прав людини відкрив справу щодо скарги "діамантового" екс-заступника прокурора Київщини Олександра Корнійця, обвинуваченого в корупції, щодо його незаконного затримання і арешту
Depo.Влада
30 березня 2016 13:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посилання на "Українські новини".

"Всі процесуальні дії відбулися з ігноруванням кримінального процесуального законодавства, Конституції, Міжнародної декларації прав людини та основних свобод", - розповів Корнієць.

У скарзі "діамантового прокурора" названо про 9 порушень.

Корнієць також зазначив, що якщо ЄСПЛ визначить його скаргу пріоритетною, то її розглянуть в цьому році, якщо розгляд пройде в звичайному порядку, то часу мине небагато довше.

Нагадаємо, що 5 липня під час спецоперації СБУ і ГПУ були затримані заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць. Їм було повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (стаття передбачає безальтернативне позбавлення волі строком від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію і конфіскацію майна).

Під час обшуків у них знайдено понад 500 тис. дол. готівкою, коштовності, цінні папери і незареєстровану вогнепальну зброю. У помешканні Корнійця, серед іншого, знайшли 65 діамантів, через що його назвали "діамантовим прокурором".

Зазначимо, 21 березня суд відмовився повернути застави "діамантовим прокурорам".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада