ЄСПЛ оголосив рішення у справі «Тимошенко проти України»

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення припинити вивчення другої скарги лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко проти України внаслідок «дружнього врегулювання» ситуації
Depo.Влада
22 січня 2015 12:22
ФОТО: depo.ua
ЄСПЛ оголосив рішення у справі «Тимошенко проти України»
ЄСПЛ оголосив рішення у справі «Тимошенко проти України»

У рішенні зазначається, що після невдалих переговорів про таке врегулювання 7 травня 2014 року, український уряд вирішив виступити з заявою, в якій визнав політичну мотивацію кримінальної справи проти Тимошенко. Екс-прем'єр-міністр України погодилася з термінами урядової заяви, передає depo.ua з посиланням на INTERFAX.RU.

Як відомо, підсудна Тимошенко в 2011 році звернулася до ЄСПЛ з двома скаргами, звинувативши владу в її політичному переслідуванні. Рішення по першій справі було винесене в 2013 році. Суд встановив, що арешт Тимошенко був незаконним, однак за деякими пунктами відхилив скаргу української опозиціонерки.

У другій скарзі Тимошенко оскаржує рішення суду в цілому. Вона стверджує, що українська влада порушила низку статей конвенції з захисту прав людини. Зокрема, Тимошенко вважає, що режим Януковича порушив її право на чесний суд, застосував щодо неї незаконне покарання, порушив статті конвенції про заборону тортур, про повагу до приватного життя, про свободу слова, а також двічі покарав її по одному звинуваченню.

Нагадаємо, суд в Києві 11 жовтня 2011 року засудив екс-прем'єра України Тимошенко до семи років колонії і великого штрафу, визнавши її винною в перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Тимошенко свою провину не визнала.