ЄС здійснює кроки для забезпечення якнайшвидшого доступу України до вакцин, – ОП

Україна може розраховувати на солідарність Євросоюзу в питанні отримання вакцини проти коронавірусу
 

Про це йдеться у листі до президента України Володимира Зеленського надійшов лист від президента Європейської ради Шарля Мішеля та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн за підсумками 22-го Саміту Україна – ЄС, який відбувся 6 жовтня 2020 року у Брюсселі, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт ОП.

Зазначається, що ЄС здійснює кроки для забезпечення якнайшвидшого доступу України до вакцин.

Європейські лідери наголошують, що ЄС готовий і надалі підтримувати Україну в боротьбі з пандемією COVID-19. Торік виділено 190 млн євро, які були спрямовані, зокрема, на придбання медичного обладнання, та перший транш макрофінансової допомоги в обсязі 600 млн євро. Інституції ЄС готові співпрацювати з Україною над виконанням критеріїв для надання другого траншу макрофінансової допомоги.

За словами заступник керівника Офісу президента Ігоря Жовкви, який прокоментував лист європейських лідерів до Зеленського, лідери інституцій ЄС відзначили прогрес України у впровадженні внутрішніх реформ попри несприятливу ситуацію, викликану пандемією COVID-19.

"Євросоюз готовий до подальшої співпраці, зокрема в питаннях, що стосуються боротьби з корупцією та судової реформи. Керівники європейських інституцій високо оцінюють невідкладні кроки, що були вжиті Президентом України в контексті розвитку ситуації навколо рішення Конституційного Суду", – зазначив Жовсква.

Також в ОП зазначили, що у листі на ім’я Зеленського йдеться про кроки, вжиті Євросоюзом на виконання домовленостей, досягнутих під час Саміту, а також окреслено план взаємодії на поточний рік. Лідери інституцій ЄС висловили сподівання, що 2021 рік у відносинах України та ЄС буде таким самим насиченим, як і попередній.

"Керівники інституцій ЄС відзначають, що цьогоріч розпочнеться всеосяжний перегляд Угоди про асоціацію. Планується поглиблення галузевої співпраці, зокрема у цифровій та екологічній сферах. Готується до підписання вже найближчим часом Угода про спільний авіаційний простір. Розпочато роботу попередньої оціночної місії ЄС у контексті майбутньої Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції", – йдеться в повідомленні.

Насамкінець президенти Європейської ради та Європейської комісії підтвердили рішучу підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, Нормандського формату переговорів, а також дипломатичних зусиль України в контексті незаконної анексії Росією АР Крим.

Нагадаємо, Україна просить Китай якнайшвидше дати дозвіл на експорт вакцини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme