ЄС обурений обстрілами Дебальцевого і готовий реагувати

Європейський Союз закликає Росію і сепаратистів на Сході України негайно припинити вогонь, в тому числі і в місті Дебальцеве Донецької області. Брюссель буде адекватно реагувати на можливе продовження бойових дій
Depo.Влада
18 лютого 2015 14:21
ФОТО: depo.ua
ЄС обурений обстрілами Дебальцевого і готовий реагувати
ЄС обурений обстрілами Дебальцевого і готовий реагувати

Про це заявила верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, повідомляє depo.ua з посиланням на Facebook-сторінку Українського кризового медіацентру.

«Дії проросійських сепаратистів у Дебальцевому - це явне порушення режиму припинення вогню. Сепаратисти повинні припинити всі військові дії. Росія і сепаратисти повинні негайно і повною мірою виконати зобов'язання, погоджені в Мінську і згідно зі вчорашньою резолюцією Ради безпеки ООН, починаючи з дотримання режиму припинення вогню і відведення важких озброєнь», - вважає Могеріні.

Вона від імені Євросоюзу закликала терміново дати доступ спостерігачам ОБСЄ в Дебальцеве, щоб вони могли виконувати свої функції з контролю за дотриманням перемир'я.

Могеріні підкреслила необхідність забезпечити безпечний виїзд всіх, хто хоче залишити цей небезпечний район.

«ЄС готовий вжити необхідних заходів у разі продовження бойових дій та інших негативних явищ в порушення Мінських угод», - резюмувала Могеріні.

Як повідомляв depo.ua, незважаючи на оголошений 15 лютого режим припинення вогню, вчора російсько-терористичні війська захопили частину ДебальцевогоБойовики атакували місто штурмовими групами за підтримки артилерії і бронетехніки. Частина українських військових потрапила в полон. За даними президента України Петра Порошенка, Дебальцеве залишили вже 80% військових30 бійців отримали поранення.